Ráj zimních sportů na Eurosportu? Od letošní sezóny i s biatlonem


Společnost Warner Bros. Discovery upevnila svůj status domova zimních sportů – uzavřela novou víceletou smlouvu s EBU o vysílání všech závodů Mezinárodní biatlonové unie (IBU), a to počínaje touto sezónou.

Smlouva se vztahuje na 44 zemí a teritorií v Evropě, včetně České republiky, a v asijsko-pacifickém regionu (s výjimkou Číny), a znamená, že diváci sledující platformy Warner Bros. Discovery – Eurosport, Eurosport App a discovery+ – uvidí KAŽDÝ závod Světového poháru v biatlonu mužů i žen s obhájci prvenství Francouzem Quentinem Fillonem Mailletem a Norkou Marte Olsbuovou Røiselandovou.

Světový pohár IBU v biatlonu začíná ve finském Kontiolahti (29. listopadu – 4. prosince), Mistrovství světa v biatlonu 2023 se uskuteční v německém Oberhofu (10.–19. února).

Fanoušci si tak budou moci v sezóně 2022-23 vychutnat na 1100 hodin přímých přenosů zimních sportů z více než 190 akcí. Vysílání doplní rozsáhlé zpravodajství na digitálních platformách společnosti Warner Bros. Discovery – včetně Eurosport.com – čímž bude zajištěno kompletní pokrytí zimních sportů.

Warner Bros. Discovery Vice President, Sports Rights Acquisitions and Syndication Trojan Paillot: „Máme dlouhodobé dědictví a zkušenosti ve vysílání zimních sportů, největší okamžiky biatlonu nabízíme divákům již více než 30 let. A máme také prokazatelné výsledky v zapojování co nejširšího publika do nejlepších zimních sportovních událostí, např. dosažení rekordního počtu diváků zimních olympijských her, a zároveň celoročně vyprávíme příběhy zimních sportovních akcí a sportovců v rámci nejkomplexnější nabídky živého sportovního obsahu.”

„Jsme rádi, že jsme se s EBU dohodli na novém dlouhodobém partnerství, které zajistí, že nejlepší světové biatlonové události zůstanou na našich kanálech a platformách pro co nejširší publikum i v příštích letech”

IBU Secretary General Max Cobb: „Jsme potěšeni, že Eurosport bude i nadále přinášet fanouškům v celé Evropě závody světového poháru a mistrovství světa v biatlonu. Sportovci podávají strhující výkony a každý závod je nepřekonatelným dramatem. Biatlon se stává skutečně povinnou televizní podívanou”

Pascal Fratellia, Commercial Director of Eurovision Sport: „Jsme potěšeni, že můžeme ve spolupráci s Warner Bros. Discovery přinést biatlonové vzrušení ještě většímu počtu diváků nejen v Evropě a doplnit tak fantastické pokrytí členů EBU.”

„Biatlon je jedním z nejúspěšnějších zimních sportů posledních let, a jsme hrdí na to, že se na tomto úspěchu jako mediální partner IBU podílíme od samého počátku.”

Společnost Warner Bros. Discovery Sports má v oblasti biatlonu dlouhodobé dědictví, neboť přenosy tohoto sportu poprvé vysílala před více než 30 lety prostřednictvím své prémiové sportovní značky Eurosport.

Klíčová data biatlonové sezóny 2022-23:

Mistrovství světa v biatlonu (muži a ženy)

10.–19. února; Oberhof, Německo

Světový pohár v biatlonu (muži a ženy)
1) 29. listopadu – 4. prosince; Kontiolahti, Finsko

2) 8.–11. prosince; Hochfilzen, Rakousko

3) 15.–18. prosince; Le Grand-Bornand, Francie

4) 5.–8. ledna; Pokljuka, Slovinsko

5) 11.–15. ledna; Ruhpolding, Německo

6) 19.–22. ledna; Antholz-Anterselva, Itálie

7) 2.–5. března; Nové Město na Moravě, Česká republika

8) 9.–12. března; Östersund, Švédsko

9) 16.–19. března; Oslo Holmenkollen, Norsko

Foto: Warner Bros. Discovery


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli