Nový kolab Converse a Come Tees oslavuje nekonečnost umělecké svobody


Nepřehlédnutelná, výrazná, hluboce zakořeněná ve streetartové kultuře. Taková je estetika značky Come Tees, která spolu s Converse představuje kolekci s názvem “Realms and Realities“ (Království a všednosti), která oslavuje bezbřehost uměleckého sebevyjádření.

Come Tees založila v Los Angeles v roce 2010 Sonya Sombreuil a dodnes čerpá silnou inspiraci z místní streetwear scény. Jejich limitované kolekce vystupují z řady výraznými motivy s typickými tisky a zašifrovanými nápisy, čerpajícími z hudby a populární kultury. Come Tees ovlivňuje nejen současnou módu, ale také udává krok ve způsobu budování značky, modernímu přístupu k distribuci a vzdělávání.

Název kolekce naznačuje, že hlavní inspirací spolupráce je zasněná a hluboce osobní zpověď, která částečně evokuje graffiti, a zavede nás do dětského pokoje, kde se vyřádila kreativní duše. Na první pohled vás dojme upřímnost a nenucenost limitované kolekce, postavené na sebedůvěře ve vlastní schopnosti. Partnerství Converse s Come Tees dalo vzniknout nejen nové podobě Chuck 70, ale inspirovalo i ke kolekci oblečení. Obojí nese digitálně přenesené ručně malované koláže. Fráze jako „most powerful“ (nejmocnější) a „my world“ (můj svět) pokrývají mikiny, trička, kalhoty a Converse Chuck 70. To doplňuje ještě další design, který se inspiroval přírodou, zemitostí a obohacuje grafické nápisy o hvězdy a květiny. Individualitu a osobitost oslavuje nápis „I’m an artist, your rules don’t apply.“ (Jsem umělec, tvoje pravidla mě nezajímají).

Důležitou vlastností celé kolekce oblečení je to, že je určená všem bez ohledu na pohlaví. Geometricky pojaté kousky jsou navrženy tak, aby pohodlně sedly a byly komfortní. Číslování I-IIII vyjde vstříc všem typům postav a neohlíží se na běžné pánské a dámské velikosti. Netradiční je i technika tisku, která zůstává věrná analogovému stylu, a proto byla použita prášková metoda. Ta zanechává viditelnou texturu a umožňuje výraznou barevnou saturaci.

Model Chuck Taylor 70 v kolaboraci s Come Tees vzdává hold své původní surové formě v podobě basketbalové boty. Například použitím modrých a červených proužků na podrážce, která není lakovaná. Na levé části boty objevíte nastříkaný nápis „Realities“, z druhé strany zase ručně namalované tygří pruhy.

foto: Converse

Patu podrážky zdobí Come Tees logo a nad ní prýmek s černě vyšitým stejnojmenným nápisem. Pravá část má klasický Converse Chuck 70 poznávací hvězdu, nad kterou ční vyšitý název kolekce. Obě strany modelu mají pomalovaný jazyk a grafické zakončení typické pro celou kolekci.

foto: Converse

Mikina, chino kalhoty a tričko mají florální motivy, jsou z kvalitní bavlny a vyznačují se progresivním číslováním I-III.

foto: Converse

V prodeji bude limitované kolekce od 17. února u vybraných prodejců.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli