Nová kniha přibližuje život s bipolární poruchou


David Svoboda s bipolárně afektivní poruchou bojuje už od svých dvaceti let. Na svém kontě má za posledních jedenáct let kromě nespočtu smutných i úsměvných historek také jeden neúspěšný pokus o sebevraždu, způsobený tímto zákeřným psychickým onemocněním. Vedle klasické léčby mu poslední dva roky pomáhá terapie formou psaní. O své nemoci začal nejdříve vytvářet blog pro své přátele a poté se rozhodl, že se o své postřehy podělí i s širokou veřejností prostřednictvím knihy Citlivá zpověď jednoho blázna. Dílo u čtenářů vyvolalo nad očekávání velký zájem. Nyní David vyslyšel četné prosby o pokračování a vydává druhý díl s názvem Ještě citlivější zpověď jednoho blázna. Obě knihy dávají inspiraci a naději nejen lidem, kteří se potýkají s podobnými problémy. 

Kniha Ještě citlivější zpověď jednoho blázna je dojemným pokračováním životního příběhu Davida Svobody. Tematicky se věnuje další etapě Davidova života, která začíná ve chvíli, kdy stojí na prahu nových výzev a možností. Po několika letech se David vrací do Brna, kde se rozhodl znovu usadit. S odhodláním a nadějí nastupuje do nové práce, plný očekávání a s pocitem, že konečně nachází klid a stabilitu ve svém životě. Je zamilovaný do Báry a plánují společnou budoucnost. Avšak i přes zdánlivou harmonii se stíny minulosti neztrácejí. Davidovi vnitřní démoni se neúnavně pokoušejí znovu získat moc nad jeho myslí a emocemi. Deprese se nečekaně vkrádá do jeho života, a práce, která mu dříve dávala smysl a radost, se stává těžkým břemenem.

Ještě citlivější zpověď jednoho blázna je příběhem o síle lidské vůle, odhodlání a ochotně vystupovat ze své komfortní zóny. Autor v ní čtenářům otevírá dveře do svého nitra a píše nejen pro ty, kteří hledají inspiraci, naději a pochopení pro vlastní vnitřní boje. „Primární důvodem vzniku druhého dílu byli čtenáři, kteří volali po pokračování a zajímalo je, co bylo dál a jak nyní žiji. Příběh se v něm odehrává v jedné časové lince a řekl bych, že v knize není tolik zvratů, ale více v ní otvírám své nitro a osobnost. Hlavním posláním je ukázat, že i když není každý den zalitý sluncem, tak v tom lidé nejsou sami a vždy je tu nějaká naděje,“ přibližuje novinku autor David Svoboda.

Obě knížky jsou určené čtenářům různých věkových i povahových kategorií. „Primárně jsem je psal pro ty, co co hledají laskavý příběh a pochopení i pro vlastní boje. Všem těm či jejich blízkým, co se sami potýkají s duševními problémy a třeba nevidí východisko. Naděje a řešení vždy existuje. Doba není tak zlá, jak se zdá a každý kdo si řekne o pomoc, tak ji dostane. Stěžejní je nebát se o svých problémech mluvit a vše včas řešit,“ vzkazuje David.

Novinka Ještě citlivější zpověď jednoho blázna i prvotina Citlivá zpověď jednoho blázna je k zakoupení na www.zpovedblazna.cz.

 


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli