Největší hvězdy skateboardingu se proženou Štvanicí


Jamie Foy, Gustavo Ribeiro, Zion Wright nebo Ryan Sheckler. Tak tihle pánové, kteří se snad narodili se skatem na nohách a zná je celý skateboardingový svět, předvedou své umění ve středu 28. září na pražské Štvanici v rámci Red Bull Drop in Tour a nebudou sami. Mezi dalšími jezdci, kteří udávají ve světě skateboardingu směr, se objeví i česká skateboardingová hvězda Maxim Habanec. Vstupné je zdarma.

Celkem 5 měst, které neodmyslitelně patří na skateboardingovou mapu světa, bude hostit na přelomu září a října partu nejlepších skateboardistů světa. Vedle Barcelony, Marseille, Kolína nad Rýnem a Amsterdamu to 28. září bude i Praha.

Foto: Red Bull Content Pool

Současné hvězdy i legendy

„Kromě toho, že přijedou jezdci, kteří se umísťují na největších závodech, jako Jamie Foy, který je známý svým inovativním pojetím, Zion Wright, jenž je považován za génia na skatu, nebo Felipe Gustavo, který platí za jednoho z nejkreativnějších skateboardistů, se tu objeví i obrovské legendy, mezi které patří například Ryan Sheckler, na kterém jsem doslova vyrostl,“ přibližuje hvězdnou sestavu Red Bull Drop in Tour český uznávaný jezdec na skateboardu Maxim Habanec. Ten se akce zúčastní se svou crew.

Pokud si myslíte, že skateboarding je doména mužů, v Mystic parku na Štvanici se přesvědčíte o opaku. „Přijede i Margielyn Didal, filipínská zlatá medailistka z Asijských her a třetí na Tampa Women’s Open v roce 2020,“ doplňuje výčet jezdců Maxim Habanec.

Foto: Red Bull Content Pool

Zážitek nejen pro skejťáky

Skatepark Mystic na pražské Štvanici zažije 28. září od 11. do 15 hodin našlapanou show, na které by neměl chybět žádný fanoušek skateboardingu. „Jsem velmi rád, že Praha zažije skateboarding na takové úrovni, a rozhodně si ho užijí jak skejťáci, tak i lidé, které zajímá skateboarding jen okrajově,“ zakončuje Maxim Habanec svou pozvánku.

Red Bull Drop in Tour

28. září 11.-15.00

Mystic Skatepark Štvanice, Praha 7

Více na webu www.redbull.cz/dropintour


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli