Návrhář Rick Owens se podepsal pod novou siluetu ikonických tenisek Converse


CONVERSE se znovu spojil s vlivným americkým návrhářem Rickem Owensem a představil novou siluetu Chuck 70, která si hraje s klasickými detaily této slavné siluety, a i přes minimalistickou estetiku ji propůjčuje rebelskou drzost.

Ricka Owense není třeba představovat. Jeho návrhářskou kariéru provází touha hrát si s formou a funkcí klasického oblečení a transformovat ho skrze inovativní optiku do něčeho nadčasového, co každý chce. V rámci spolupráce vznikly dva modely, které doslova přešly z módního mola pařížského FW22 přímo do obchodů. Obě verze DRKSTAR Chuck 70 Hi v černé barvě, tak i nižší bílá, nesou typické znaky tvorby Ricka Owense.

“Pohrál jsem si s klasickými Chuck Taylor a hodil na ně přehnanou podrážku a vyztuženou špičku. Chtěl jsem jim dát víc bombastický rozměr. Prodloužení jazyka byl další způsob, jak jim dát nového ducha a protáhnout je více do prostoru. Kdokoliv mě zná, tak okamžitě vycítí můj záměr vyvolat s tímto modelem drama.” Rick Owens.

Foto: CONVERSE

Vznikla tak dramatická, a přitom velmi minimalistická silueta Converse Chuck Taylor 70, vyrobených ze solidní bavlněné tkaniny ve dvou nejslavnějších Converse barvách – v černé a v bílé. Výrazné prošívání dává oběma modelům cool kouzlo včetně viditelného loga na prodlouženém jazyku. Novodobý nenucený luxus.

V prodeji bude limitované kolekce od 22. února pouze v Converse obchodě v Chodov Westfield a ve Footshopu.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli