Lu Gregorová: Proč být silná neznamená být drsná


Lu Gregorová miluje sport. Ráda posiluje a vzpírá. Vadí jí ale občas zabedněné názory lidí… “Je to věc, která mě dnes a denně vytáčí, a to dvě věty, které slyším, když někomu řeknu, že vzpírám. Jedna je “Tebe bych nechtěl potkat v noci / Tebe bych nechtěl naštvat” a “Ty jsi drsná” a předpoklad, že všechny ostatní věci, co budu milovat, jsou pravděpodobně black metal, kůže a motorky. Taky dost často slyším, že ale přeci vůbec nevypadám jak vzpěračka. Což je druhá část problému: protože pořád vypadám jako obyčejná holka, jsou naopak lidi, co mě neberou vážně jako vzpěračku. Úsměvné, že?” říká Lu.

“Jednou takhle ke mně přišel Phillip Swindall, že by se mnou chtěl něco nafotit. Moc mi to polichotilo a říkala jsem mu, že bych to chtěla pojmout jinak. Udělat fotky, které budou pracovat s tématem, které mám dlouho v hlavě a to, že být silná neznamená být drsná. A pak mě napadlo oslovit pár holek, o kterých vím, že to mají podobně – Blanku Pilátovou, Linsday Dill a Valerii Mirić. A ukázat, že i když jedeme bomby, jsme pořád dámičky,” vypráví vzpěračka a trenérka Lu Gregorová.

Škatulky

“Často nad tím přemýšlím, proč si lidi potřebují vytvářet škatulky a dávat věcem jasné kategorie. Proč u holek pořád to, jak vypadáte, určuje to, jak můžete být dobrá v tom, co děláte? Hodně holek se bojí být silné, protože nechtějí přijít o status feminity. Jako by se nějak síla neslučovala s feminitou. Ale to je právě o vnímání síly. Dělám sport, protože mě baví, ne proto, že bych chtěla dominovat v mužském světě, nedělám ho ani proto, abych mohla konkurovat klukům a poměřovat se s nimi. A nedělám ho ani proto, abych vypadala jako kluk,” vysvětluje Lu.

“Jsem silná, protože miluji svoje tělo, protože si myslím, že ženy byly příliš dlouho učené být slabé. Jsem silná, protože chci být respektovaná pro to, co dělám, a ne pro to, jak vypadám. Jsem silná, protože si věřím. Jsem silná ne proto, že se chci nad někoho vyvyšovat, ale protože si chci být rovna. A všechno má svoji míru, myslím, že být silná nemá nic společného s tím ztratit svoji feminitu. Být silná je výraz toho, že si vážíme sebe samých,” dodává Lu a my s ní souhlasíme. Vy?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí