Legendární „martensky“ příchází s dokonalou zimní botou


THE TRINITY: Dr. Martens představuje svoji zatím technicky nejdotaženější botu. Být víc připraven na zimu už nejde.

Po letech zkoušení a testování spatřuje světlo světa ultimátní zimní bota v podání Dr. Martens. Už 60 let vymýšlí Dr. Martens, kam až posunout vlastní ikonický vzhled se žlutým prošíváním, který zvěčnil už první model 1460. Bytelnost a variabilní styling, to jsou další charakteristiky, které si se značkou každý spojuje. Trinity ztělesňuje všechno zmíněné a co se zimní obuvi týče, kombinuje všechny technologie boje se zimou dohromady. Navíc jsou pohodlné a ideální pro celodenní nošení.

Trinity jsou z Kaya Nubuck kůže, která překrývá prodyšnou DryWair voděodolnou membránu a drží spolu pevně díky žlutému prošívání. Teplo zajišťuje WarmWair – izolační flísová vrstva, která zachová teplo uvnitř boty. Lemuje ji jemná vycpávka v okolí kotníku, aby bylo nošení co nejkomfortnější. I podrážka je připravená na zimu díky GripWair protiskluzovému vláknu. Šněrování evokuje pohorky a dodává botám outdoorové vintage kouzlo.
V prodeji od listopadu 2022.

Foto: Dr. Martens

O Dr. Martens

Již od roku 1960 jsou boty Dr. Martens typické svým žlutým prošíváním, drážkovanou podrážkou a okovanou špičkou. Původně byly nošeny dělníky. V porovnání s konkurencí v té době byly velmi pohodlné, odolné a lehké.

Během historie byla tato značka přijata nejrůznějšími individualitami, muzikanty a mládežnickými subkulturami, tedy lidmi, kteří vystupovali z davu a jejich cesta sebevyjádření byla doprovázena právě párem DM. Pro někoho z nich jejich věhlasná trvanlivost a pohodlí dělají ideální obuv pro svět koncertů a pouliční mody, pro jiné jsou pak vlajkou postoje a síly jedince.

Jednoduchá silueta boty dává prostor každému hrát si s nimi podle sebe, zatímco jejich funkčnost, velká odolnost a pohodlí z nich dělá ideální street fashion kousek. Z pouhé obuvi se stali ztělesněním hodnot a postoje k životu s nádechem sebevědomí.

Továrna v Northamptonshire, kde vše v roce 1960 začalo, dodnes funguje a omezený objem produkce s patentem „Made in England“ se zde stále vyrábí. Má ho na svědomí malý tým lidí, kteří tvoří podle tradičních obuvnických metod, podle kterých vznikly i první Dr Martens před 60 lety.

Foto: Dr. Martens


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli