Které instagramové účty patří mezi top 10 u nás a na Slovensku?


Obsahem a krásnými fotkami nabité instagramové účty, které mají svým sledujícím co nabídnout, jsou po právu hodně sledované. Vytvořit si pevnou fanouškovskou základnu a zůstat v kurzu, chce ale kromě krásné a známé tvářičky i špetku vkusu a znalost instagramového prostředí. Kdo má recept na úspěch ve světě followerů a patří mezi pomyslnou top desítku českých a slovenských instagramových hvězd?

Nejlepším Čechem je Čech 

Absolutní hvězdou českého i slovenského Instagramu je český fotbalový brankář a bývalý reprezentant Petr Čech, jehož profil sleduje neskutečných 1,7 milionu lidí. Petr je vzorem mnohých začínajících fotbalistů a velkou inspirací pro všechny, kteří to chtějí v životě už vzdát. Tím, jak se popral se svým zraněním, všem dokázal, že ani to není překážkou a že jde život i kariéra dál. Na jeho profilu najdete fotky ze zápasů i z osobního života.

Těsně v závěsu není žádná herečka ani moderátorka, jak by se mohlo nabízet, ale další sportovec, a to slovenský cyklista a trojnásobný světový šampion Peter Sagan. Poměrně nedávno se se svými 1,3 miliony followerů vyšplhal na druhou příčku a sesadil tak vnadnou bývalou cyklistku a modelku Lucii Javorčekovou, která tak s 1,2 mil sledujícími aktuálně zaujímá třetí místo.

Pro pařmeny

Na čtvrtém místě pomyslného žebříčku pak skončil kapitán fotbalové reprezentace Martin Škrtel s 1,1 miliony followerů, který na svém profilu se svými fanoušky sdílí nejen momenty ze své fotbalové kariéry, ale také značné množství příspěvků ze soukromí, podobně jako Petr Čech.

Na páté příčce podle největšího počtu sledujících pak najdete slovenského nejodebíranějšího Youtubera a vloggera Daniela Sebastiána Štraucha, který vystupuje pod přezdívkou GoGoManTV a na Instagramu ho sleduje 854 tisíc lidí. Zaměřuje se hlavně na let´s play, a tak je oblíbený hlavně mezi pařmeny.

Mareš

Určitě znáte různé australské nebo americké fitness trenérky a jejich programy, které je proslavily po celém světě. Jednu takovou máme i v České republice. Na Instagramu ji najdete pod jménem Zuzka Light a pyšní se 738 sledujícími, se kterými zaujímá šesté místo. Proslavil ji její dvacetiminutový online cvičební program ZGym a speciální jídelníček. A Zuzka je dokonalou reklamou sama sobě. Její vypracované tělo je snem mnoha žen.

S napětím čekáte, kdy se objeví jméno jednoho z našich nejznámějších moderátorů? A je to tady. Sedmou česko-slovenskou příčku zaujímá Leoš Mareš, jehož asi netřeba představovat. Jeho profil aktuálně sleduje 679 tisíc followerů. Leoše firmy milují a rády s ním navazují v rámci Instagramu různé typy spolupráce, tak není divu, že jeho profil občas vypadá jako reklamní přestávka mezi sportovním přenosem. Ale Leoš to zkrátka umí, a tak to nepůsobí nijak násilně. Navíc od té doby, co si vzal Moniku, zaujímá na jeho zdi značnou část právě ona nebo společné fotky.

Experimenty

Osmé místo patří lifestyle Youtuberce, moderátorce a cestovatelce Nikole Čechové alias Shopaholic Nicol. Její instagramový profil sleduje 676 tisíc fanoušků a je plný fotek z běžného života, střípků z cestování, pohody a společných momentů s jejím partnerem.

Když jste známý na Youtube a máte silnou fanouškovskou základnu, dá se předpokládat, že vás budou vaši obdivovatelé se zájmem sledovat všude. A jinak tomu není ani u krále Youtube Jirky Krále. Toho sleduje 658 tisíc followerů a zaujímá tak devátou příčku tohoto žebříčku.

Poslední místo, které ale není rozhodně žádnou ostudou, pak patří slovenskému Youtuberovi říkajícímu si Expl0ited, kterého sleduje 564 tisíc lidí. Vlastním jménem Peter Altof se dostal do povědomí díky svému Youtube kanálu, který založil v roce 2013 a proslavil se svými zajímavými sociálními experimenty.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí