V čem tkví tajemství krásné pleti? Inspirujte se Koreou

Mladistvý vzhled, dokonalá pleť bez chybičky a perfektně padnoucí líčení, které je trendy a inspirativní za každých okolností. To je sen snad úplně každé ženy. A proto není divu, že touze po kráse můžete podlehnout stejně v patnácti jako ve čtyřiceti. Přijít ale na tajemství, jak se tomu ideálu přiblížit, není nic snadného. Recept na věčné mládí sice ještě nikdo nevymyslel, ale v Koreji se mu už hodně přiblížili.

Korea nemá konkurenci

Ještě před deseti lety byla trendy zejména francouzská kosmetika. Dnes už je tomu jinak. Naprosto ji zválcovala právě ta korejská. A v docela šíleném měřítku. Věděli jste, že v Jižní Koreji utratí ženy dvakrát více za kosmetiku než Američanky? O moc zdrženlivější nejsou ani muži. I Korejci vynakládají na péči o pleť výrazně více finančních prostředků než kdekoli jinde na světě. Čím je jejich kosmetika tak výjimečná?

 • Je přírodní. Mnoho korejských značek ctí základní pravidlo pěti „bez“. Jejich produkty jsou bez parabenů, umělých barviv, živočišných složek, ethanolu a minerálních olejů.
 • Je cenově dostupná. Asijský trh s kosmetickými produkty je gigantický. Konkurence je obrovská a díky tomu musí bojovat značky cenou, aby zákazníci jejich zboží kupovali. V tom se od západních značek liší.
 • Je neomezená. Takový výběr odstínů rtěnek, očních stínů, bronzerů, BB krémů a dalších produktů, jako je v Jižní Koreji, jinde na světě nenajdete. Na rozdíl od kosmetiky, kterou si můžete koupit u nás, je ta korejská mnohem jemnější a méně pigmentovaná. Což vychází z potřeby Korejců. Ti milují lehký jemný make-up, který působí velmi přirozeně.
 • Je kvalitní. V Koreji kladou na krásu vysoké nároky. Proto musí být produkty opravdu účinné a vyrobené z kvalitních ingrediencí. Díky tomu se do Koreje stahuje mnoho západních značek, které své nové produkty zkouší nejprve tam a pokud projdou, mají jistotu, že budou mít úspěch i na domácím trhu.

Zásadní je také správná péče

Kvalitní produkty nestačí. Tajemství krásné a mladistvě vyhlížející pleti není totiž jenom v krémech, make-upech a celé řadě dalších výrobků, ale hlavně v tom, jak s nimi dovedete zacházet. Jistě jste slyšeli o pověstných deseti krocích péče o pleť, nebo ne? Jedná se o systém každodenní péče o pleť, který vyžaduje dostatek času a v konečném efektu také financí. Výsledek ale stojí za to. Tak schválně, které z nich skutečně děláte?

 1. Čištění pleti olejem. Naprosto zásadní věcí je očista pleti. Korejky k ní využívají hydrofilní olej. Jak ráno, tak i večer.
 2. Čištění pěnou. Pak přichází na řadu pěna. Ta pomůže pleť ještě lépe vyčistit a hezky ji zmatní.
 3. Odstraňování odumřelých buněk. Tento krok opakují Korejky několikrát týdně. Věří, že je pokožku potřeba stále obnovovat, a tak si ji masírují peelingy s ovocnými kyselinami.
 4. Aplikace toneru. Aby došlo k obnově přirozeného pH pokožky, používají toner, a to ve chvíli, kdy je jejich pokožka po peelingu ještě lehce vlhká.
 5. Obnova rovnováhy vlhkosti. Absolutní hydratace pak docílíte dalším krokem, kterým je nanesení esence. Smyslem je obnovit rovnováhu vlhkosti po umytí pleti.
 6. Příprava pokožky na krém. Ještě před nanesením krému je nutné nanést sérum. Jeho výběr ale bývá velmi složitý a odvíjí se od toho, jaký typ pleti máte a jaký účinek má na pleť krém, který se chystáte nanést.
 7. Příprava pokožky na masku. Obdobně jako s krémem je to s maskou.
 8. Nanesení masky. Masky jsou ve Koreji ještě oblíbenější než krémy. A to hlavně ty plátýnkové, které jsou nasáklé hydratačními a vyživujícími látkami, které pronikají přímo do připravené pleti.
 9. Aplikace krému. Krok, který byste jistě čekali na prvním nebo druhém místě, je až těsně před koncem. Nejde ale o krém, jaký znáte. Častěji se nanáší gel. Ten je mnohdy tvořen hlemýždím slizem, který má silné regenerační účinky a redukuje vrásky. Na okolí očí pak slouží ještě speciální krém.
 10. Odpočinek. A na závěr dopřávají své pleti korejské ženy a dívky noční masky. Ty aplikují v hustých vrstvách a smývají si je až ráno.

Mrkněte na video, jak na to:

Zní to šíleně a únavně, ale stojí to za to. Tak se nebojte udělat pro svou pleť něco navíc, ona vám to vrátí.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě