Kdo má nejdrazší tenisky v Československu?


Tenisek je na světě spoustu. Nějaké seženete na každém rohu, za jiné zase zaplatíte i několik set tisíc korun. Jaké známé i neznámé osobnosti v Čechách a na Slovensku mají ve vlastníctví ty nejexkluzivnější páry? Udělali jsme si menší průzkum a zde máte výsledky.

Sak dobre dobre čo si nervózny

A post shared by @ rytmusking on

Rytmus – Nike Air Mag

Kým jiným začít než slovenským rapperem Rytmusem. Ten se ze známých osobností může pyšnit asi nejdražší a skoro i nejobsáhlejší sbírkou sneakers. Nike Air Mag jsou mezi sneakerheady opravdovým pokladem. Starší verze z roku 2011, kterou zpěvák vlastní, se prodává na internetu za cca 230 tisíc korun. Kromě toho si na fotce můžeme všimnout i kompletní sbírky Nike Air Yeezy 2, pro kterou bychom také museli lovit hluboko v peněžence.

VCERA MLYNSKA EPIC UOUUUU POZOR!!! Thx @footshop

A post shared by Michal Straka (@egoemo) on

Ego – adidas Pw Human Race Nmd “Pharrell” 

Ani dalšímu členovi skupiny Kontrafakt nejsou sneakers cizí. Na jeho nohou můžeme vidět první model adidas Human Race, které byly navrhnuty slavným zpěvákem Pharrellem. Dnes už bylo vydáno mnoho dalších colorways a všechny jsou  extrémně žádané a mají nemalou hodnotu. Za ty první, žluté, dáte dnes v přepočtu přes 30 tisíc korun.

Peter Kováč – adidas Yeezy Boost 350 “Turtle Dove” 

Majitel uznávaného blogu 1000sneakers.com Kovkou je známý svou obří sbírkou bot. Zaměřuje se hlavně na značky, které ve sneaker game nedostávají největší pozornost, mají však hodně exkluzivních releasů. Občas zabrousí i do mainstreamové kultury a pořídí si pořádně vyhajpovaný pár – na fotce vidíme úplně první release adidas Yeezy Boost 350 v colorway Turltle Dove. Za ty zaplatíte přibližně 25 tisíc korun.

DJ Wich – Nike Air Max  “Master” Friends & Family

DJ Wich je známý svojí závislotí na sbírání tenisek, hlavně modelů Air Max. Proto byl k letošnímu Air Max dni vyhlášen jako Master of Air samotným Nike. V rámci této pocty byl obdarován speciálním modelem Air Max 1 “Master” v bílém provedení, které dostali jen výše zmínění “mistři vzduchu”. Jelikož je to opravdu limitovaný release, jeho cena se ani nedá vyčíslit.

To zas doma dostanu bídu @tereza_k_ ☹️ #hskicks

A post shared by Skedda (@adambacaa) on

Adam Báča – Nike x Off-White – Air Jordan 1 

Další Footshop rider Adam také nijak neskrývá svou lásku k limitovaným a exkluzivním sneakers. Jeho poslední úlovkem je asi nejpopulárnější model posledních měsíců – Air Jordan 1 z kolaborace Off White x Nike. Tato silueta je tou nejchtěnější z celé kolekce The Ten a její cena se vyšplhala přes laťku 20 tisíc korun.

Yeezy's all on you sofa. These the red Octobers? 😳

A post shared by Mr. Rager (@ttapple) on

TTAPPLE – Nike Air Yeezy 2 “Red October”

Blogerka a influencerka TTAPPLE má zálibu v luxusu a exkluzivitě. Oblečení od značek Louis Vuitton ani Off-White ji není cizí. Fotka je pár let stará, tak nevíme jistě, zda tento model stále vlastní, doufáme ale, že ano. Jedná se o Nike Air Yeezy 2 ze spolupráce Nike x Kanye West. Ty v době svého vydání strhly obrovský povyk a díky nim započal trend celočervených tenisek. Jejich cena se pohybuje kolem 100 tisíc korun.

Daniel Dodal – KAWS x Air Jordan 4

Posledním v našem seznamu je český sneakerhead Daniel. Ten má ve své sbírce opravdu limitované modely jako Tom Sachs x Nike Mars Yard 2.0, Air Yeezy 2 či adidas x BAPE NMD. My zaměříme svou pozornost na siluetu Air Jordan 4, na které spolupracoval úspěšný umělec KAWS. Každá věc, na které dělá, je velmi chtěná a lidé jsou schopni dát za jeho sochy i desetitisíce korun. Pro nákup těchto bot byste si museli do peněžky připravit asi 25 tisíc korun.

Máte po přečtení neodolatelnou chuť pořídit si nějaký další exkluzivní pár? Určitě mrkněte do Footshopu, kde najdete spoustu tenisek, limitovaných edicí a modelů, které v ČR nikde jinde neseženete.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli