Problémy v Atlantic Records? Slavný label podle některých přímo okrádá interprety

Když přijde řeč na Atlantic Records, každý ví, že jde o hudební label s neskutečně bohatou historií, který je i v současnosti podepsán pod spoustou světových hudebních projektů. Pod svými křídly má jména jako Ed Sheeran, Sia nebo Skrillex a z oblasti rapu to jsou například Lil Uzi Vert, Kevin Gates, Wiz Khalifa a Kodak Black. Na pověsti slavné nahrávací společnosti však během posledního týdne přibyla spousta šrámů – proč vlastně?

Začneme příkladem, který v posledních dnes rozvířil vody asi nejvíce. Producent TM88, který stojí za produkcí megahitu XO Tour Llif3, jenž vystřelil Lil Uzi Verta přímo nahoru, se nechal slyšet, že za onu produkci nedostal od labelu zaplaceno. Své rozhořčení dává vědět veřejně na twitteru, kde Atlantic označil za nejhorší label v historii.

 

V případě TM88 šlo především o reakci na diskuzi, která se pár dní předtím věnovala právě nesrovnalostem ve vyplácení a během které se na povrch dostaly i příklady toho, jak společnosti legální cestou “okrádají” interprety. Producent E. Dan, který je spojený především s Wizem Khalifou prozradil, že Atlantic Records záměrně označuje plnohodnotná alba jako mixtapy, nebo jiné “nižší” typy hudebních projektů. Označení jako street album, compilation album nebo mixtape jsou totiž v tabulce odměn na úplně jiné úrovni, než právě plnohodnotné album. Již zmiňovaný E. Dan k tomu řekl konkrétně následující:

The Khalifa album, I don’t know what they called it, a ‘street album?’ They came up with some really clever name that essentially meant, ‘Everyone involved, you’re going to get paid half what you normally do.’ I’ve seen it happen often over the last few years. Anything to save a buck for these labels.

  • celý rozhovor najdete zde

Do diskuze se zapojil také populární Sonny Digital, který svým příspěvkem do konverzace upozornil na to, co si nikdo nepřál slyšet. Podle něj jde o nešvar, se kterým je spojeno mnohem více labelů a vinit pouze Atlantic Records je zcestné.

Jaký je váš názor na podobné praktiky?

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě