Kapela Skywalker míří v prosinci do klubů, zahraje i v Praze


Letošní rok se Skywalker rozhodli zakončit sérií klubových koncertů. Čeká je celkem pět zastávek, mezi nimi i pražské Rock Cafe 3. prosince.

Po složitějším roku 2021 se vrátila hudební scéna téměř do zajetých kolejí. Festivalové léto bylo opět plné: „Koncerty na festivalech nás dostaly zpět do pohody. Na východě byl přeci jen ten rozjezd pomalejší, bylo to znát. Ale lidi se na živou muziku hrozně těšili a my jsme nadšený z toho, jak se tohle léto povedlo.“ Nejvíc Skywalker vzpomínají na letošní ročník festivalu Rock For People: „Hráli jsme v obřím stanu, kterej byl podle našeho odhadu a informací plnej, což znamenalo fakt hromadu lidí uvnitř. Atmosféra byla zároveň přátelská a hrozně uvolněná, a t je úžasný kombo“, vzpomíná za kapelu zpěvák, basák a kytarista Tom Rothschild.

Na prosinec kapela naplánovala celkem pět klubových zastávek. Vyrazí na ně spolu s hosty v podobě kapel Glad For Today a Marked As An Enemy. „Jde o kombinaci nasazení kapel, který si věří, mají správný nastavení. Navíc dělají skvělou muziku a jsou to naši blízcí kamarádi. Výběr byl proto hrozně rychlej a jednoduchej,“ vysvětluje Tom.

Skywalker se vždy soustředí na tvořivost a autenticitu, jdou s kůží na trh a baví mezinárodní publikum. Zvukově se kapela vymyká snadnému škatulkování, kombinuje v sobě tvrdost metalu a punku s příchutí moderního popu. Jako jedna z prvních rockových/metalových kapel (nejen) u nás otevřeně zpracová témata duševního zdraví a rovných práv. Na konci loňského roku 2021 se kapela zúčastnila lokálního kola Eurovize, a to se skladbou Penitent. Tuhle záležitost zpětně hodnotí jako zvláštní dobrodružství, kterého si, co se týče zkušenosti, maximálně cení.

Skywalker klubové termíny 2022

  1. 12. Liberec, Bunkr
  2. 12. Praha, Rock Cafe
  3. 12. Ostrava, Barrak
  4. 12. Pardubice, RC Ponorka
  5. 12. České Budějovice, MC Fabrika

Foto: Skywalker


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli