Jejich projekt cestovatelské aplikace zaujal i Škodovku. Studentský tým z AAU míří na evropské finále


Tým studentů z pražské Anglo-American University (AAU) získal první místo v soutěži podnikatelských nápadů Top JA Start-up 2024 se svou aplikací pro cestování DIVEIN. Tento úspěch znamená již druhé vítězství v řadě pro studenty oboru Business Administration a je potvrzením kvality praktické výuky na AAU. Tým bude letos v červenci reprezentovat Českou republiku na evropském finále v sicilské Catanii. Aplikace poskytuje cestovatelům personalizovaná doporučení pro autentický zážitek z cestování.

DIVEIN je start-upová firma založená studenty AAU. DIVEIN vyvinula stejnojmennou aplikaci pro cestování. Uživatelům nabízí cestovní itinerář, který poskytuje ověřené informace ke zvolené destinaci a vyhýbá se tak nedostatkům, které vznikají při používání umělé inteligence při tvorbě itinerářů.

Aplikace DIVEIN již začala vzbuzovat zájem v oboru. Tým stojící za jejím vývojem bude svůj produkt v červnu prezentovat vedení společnosti Škoda Auto a.s. Naplánováno je také setkání s investorem a zakladatelem AAU Martinem Kúšikem.

Opakovaný úspěch AAU lze mj. přičítat kurzu Podnikání v praxi, který všichni členové týmu DIVEIN absolvovali. Kurz, který vedou na AAU mentoři Heinrich Homola a Jeff Medeiros, pokrývá všechny podstatné aspekty podnikání, provází studenty procesem rozvoje podniku od jeho koncepce až po realizaci a na konci školního roku vrcholí soutěží Top JA Start-up.

„Kurz byl velmi praktický. Naučili jsme se hodně o tom, jak uvést náš produkt na trh, vytvořit plán a najít vývojáře. Myslím, že jsme si to všichni užili a budeme z toho čerpat v naší budoucí kariéře,“ uvedla generální ředitelka DIVEIN o zkušenosti s kurzem vyučovaným na AAU Daryna Senergei.

Tým DIVEIN ve složení složení Alisa Safarian, Cassidy Karbowski, Daryna Semergei, Diego Castro Lopez a Isabella Agnes Vesper se na finále JA Europe, které je součástí Evropského festivalu podnikání Gen-E, utká v soutěžích Inovace roku a Start-up roku.

Program JA Start-Up je podnikatelský vzdělávací program JA Czech a JA Europe, který je současně realizován na 300 univerzitách po celé Evropě s účastí více než 15 000 studentů.  Program dává studentům ve věku 18-30 let příležitost rozvíjet vlastní podnikatelský nápad a pomáhá jim uplatnit své dovednosti v různých oblastech podnikání. Studenti tvoří týmy a po dobu 1-2 semestrů pracují na rozvoji podnikatelského nápadu s podporou mentorů.  Zatímco soutěž Top JA Start-up existuje na středoškolské úrovni již od 90. let, teprve od minulého akademického roku se o vlastní soutěž mohou ucházet i univerzity.

Foto: AAU


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli