Je 21 Savage Brit? Všechno, co potřebujete vědět o současné kauze


21 Savage je v posledních několika letech jednou z nejvýraznějších postav na americké rapové scéně. Jeho minimalistický styl si podmanil statisíce posluchačů po celém světě a hity jako Bank Account nebo Rockstar (na který ho pozval Post Malone) všichni známe téměř nazpaměť.

Země zaslíbená

Atlanta holt vždycky platila za rodiště talentovaných rapperů. Jen se podívejte na LudacriseT.I. nebo třeba duo OutKast. A tady bude právě ten zádrhel. Je 21 skutečně z Atlanty? Zprávy z posledního týdne napovídají, že to všechno bude možná trochu jinak.

Americký vládní úřad ICE (U.S. Immigration and Customs), který se zabývá imigrací, rappera obvinil, že ve Spojených státech žije ilegálně. A to po více než deset let! Okamžitě jej tedy chtěli deportovat zpět do jeho domoviny.

Přiznání

Případ se okamžitě rozšířil po celém internetu, spoustu lidí pobavil, jiné zase rozhořčil. To je teď ale vedlejší. Rapperovi právníci se mezitím snaží všechno urovnat a nikdo ještě neví, jak to dopadne. Faktem ovšem zůstává, že 21 aktuálně přiznal, že se narodil 22. října 1992 v Newhamu, městském obvodu Lodnýna. Do Spojených států měl potom emigrovat ve věku sedmi let. O šest let později, v roce 2005, se ještě krátce vrátil do Británie. Ovšem do Ameriky se vrátil ještě v tom měsíci. 21 dále tvrdí, že jeho právní status ve Státech vypršel v roce 2006 a že v roce 2017 si požádal o nové. Mezitím si prý bohužel nebyl vědom, že vlastně porušuje zákon.

Savage je otcem tří dětí s americkým občanstvím a za roky svého pobytu má ve Státech velmi silné vazby. Proti deportaci se tedy může odvolat.

Podpora 

Rapper si získal podporu u mnoha umělců i dalších důležitých jmen. Hank Johnson, kongresman státu Georgia, již napsal dopis imigračnímu soudci, a Savageovi v listu vyjadřuje svou podporu. Podle posledních zpráv se rapperovi rozhodl pomoci dokonce i samotný Jay-Z, který se pro něj rozhodl najmout právníka z vlastních zdrojů. Uvidíme, jak se celý případ bude vyvíjet dále a 21 Savageovi přejeme hodně štěstí.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli