Jammertal na Folimance zabodoval při Grand Prix Architektů


Volnočasový areál, nacházející se v parku Folimanka přímo pod Nuselským mostem, uspěl v jedné z nejprestižnějších architektonických soutěží Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu 2023. Jammertal obstál v konkurenci 276 přihlášených projektů, dostal se do užší nominace nejlepších 50 tuzemských staveb, a získal nakonec čestné uznání v kategorii Krajinářská architektura a zahradní tvorba.

„Úspěchem byla už samotná užší nominace Jammertalu mezi 50 nejlepších tuzemských staveb. Ocenění poroty, složené z významných osobností z oblasti architektury, tento úspěch ještě korunovalo, a já si toho moc vážím. Architektonická společnost LOXIA, která pod vedením Jany Mastíkové areál projektovala, odvedla dobrou práci a zaslouží si poděkování,“ říká starosta Prahy 2 Jan Korseska.  

Velmi mě těší, že mezinárodní porota ocenila Jammertal jako areál plný optimismu a radosti. O to nám šlo jako architektům především, aby si ho lidé po celý rok užívali a každý, kdo do Jammertalu zavítá, se o tom ostatně může přesvědčit na vlastní oči. Areál je stále plný lidí, což je skutečný důkaz toho, že se povedl a tato krásná cena vše hezky podtrhuje. Navíc si velmi vážím toho, že jsme ji přebrali z rukou významného švédského krajinářského architekta Thorbjörna Anderssona,“ doplňuje Jana Mastíková ze studia LOXIA.

Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu, kterou každoročně vyhlašuje Obec architektů, je největší českou architektonickou soutěží. Vítězný projekt hodnotí pětičlenná porota složen ze čtyř mezinárodních porotců a jednoho zástupce z České republiky. Vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhlo v pondělí 30. října ve Velké dvoraně Veletržního paláce v Praze.

Volnočasový areál Jammertal nabízí širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Nachází se zde ovál s umělou trávou pro cvičení jógy nebo kompenzační cvičení seniorů, hřiště na pétanque, pingpongový stůl a nechybí ani interaktivní vodní prvek pro děti, který je zvlášť vítaný při letních teplotách. Své příznivce si našel i oválný skatepark, který slouží nejen profesionálům, ale i k výuce začátečníků. V zimě se pak ovál promění v kluziště, které hojně využívají i děti z blízkých základních škol. Je to zkrátka místo pro aktivní trávení volného času a setkávání s rodinou či přáteli. Nechybí zde ani občerstvení nebo půjčovna grilů.

Foto: MČ Praha 2


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli