Tvůrci seriálu Game of Thrones chystají vlastní trilogii Star Wars


Hra o trůny

Ve filmovém průmyslu se začínají dít zajímavé věci. Na masivně populární vlně Star Wars se nově chtějí svézt David Benioff a D. B. Weiss, tvůrci seriálového fenoménu Game of Thrones. Ti dostali od mediálního giganta Disney, pod kterého od roku 2012 studio Lucasfilm stojící za touto vesmírnou ságou spadá, povolení natočit svou vlastní trilogii.

Nová trojice filmů této popkulturní série, která svůj vznik datuje k roku 1977, kdy do kin vtrhl snímek Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, z dílen stvořitelů nejsledovanějšího seriálu minimálně na domovské stanici HBO, by měla začít vznikat právě po poslední, 8. sérii Her o trůny. Ta má přijít v příštím roce, tudíž se dá silně očekávat, že se na novince začne pracovat právě v roce 2019.

Pochopitelně zatím není známo, o čem trilogie bude pojednávat. Jedno je však jisté – filmy nebudou založeny na dění „klasických“ Star Wars ani na spin-off epizodách jako Rogue One: A Star Wars Story a Solo: A Star Wars Story, která má  dorazit již 24. května. Má se jednat o zcela novou sérii s odlišnou zápletkou, což dává vzniku spekulacím, zdali se ve filmech bude vůbec odkazovat na ikonické postavy jako Luke Skywalker, Darth Vader, Han Solo a řady dalších.

Je však otázkou, co k tomuto rozhodnutí Benioffa a Weisse vlastně vedlo. Dvojice již veřejně avizovala, že po ukončení Her o trůny chystá seriál Confederate, který má odkazovat na americkou občanskou válku, nicméně po ohlášení ihned schytala velkou kritiku (především proto, že byl scénář založen na výhře Jihu oproti Severu, což by znamenalo, že by otroctví bylo stále legální). I toto může být důvodem, proč je produkce Confederate pozastavena, případně zrušena, a proč se duo začíná zaměřovat právě na ságu režiséra George Lucase.

foto: facebook.com/gameofthrones; facebook.com/starwars


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli