Film o Michalu Marošim se blíží dokončení, autoři prosí o podporu na střih a propagaci


Film o českém bikerovi Michalu Marošim se už blíží do cílové rovinky, ale k dokončení mu pořád ještě chybí desítky, možná stovky hodin práce. Autoři se nyní obracejí na veřejnost s žádostí o podporu.

V uplynulých třech letech natočili rozhovory s téměř dvacítkou lidí, vypátrali na sto hodin archivních materiálů a bikera Marošiho sledovali jako jeho vlastní stín až na nejlepší traily v Kanadě. Teď stojí před nejdůležitějším krokem – všechny záběry potřebují důkladně projít a sestříhat do hodinového příběhu s názvem „Ten, co slaví každý den”. Vedle příběhu Michala Marošiho si kladou za cíl odvyprávět historii mountainbikingu u nás.

Foto: archiv Michala Marošiho

„Na střihu už jsme strávili desítky hodin a další desítky nebo spíš stovky nás ještě čekají,” popisují autoři snímku Martin Vrbický a Štěpán Romanov z Fullface Productions, kteří na platformě Hithit.cz spustili crowdfundingovou kampaň k získání chybějících prostředků k dokončení projektu. Finanční prostředky budou použity na dokončení dokumentu a jeho propagaci.

„Dostali jsme se ale do fáze, kdy potřebujeme pomoc od externích spolupracovníků – dramaturgů, zvukařů, střihačů – a jejich práci musíme zaplatit. Právě teď, kdy už jsme do dokumentu dali tolik času a energie, potřebujeme napnout síly a dát do toho úplně všechno,” říkají autoři.

Pro všechny přispěvatele připravili zajímavé odměny jako vstupenky na premiéru, trička, čepice nebo možnost vyrazit s „Márošákem” na trutnovské traily a posunout s ním své hranice zas o kus dál.

Foto: archiv Michala Marošiho

„Budeme vděční za jakoukoliv formy podpory. Díky vám dotáhneme dokument do konce a na podzim si dáme drink na premiéře!” vzkazují tvůrci dokumentu, který přibližuje život jedné z nejvýraznějších osobností české bikové scény poslední třiceti let.

Michal Maroši si za svou dlouhou kariéru získal nespočet úspěchů – ať už to bylo vítězství na světovém poháru ve Fourcrossu, stříbro na Mistrovství Evropy v Dual slalomu nebo čtvrté místo na Red Bull Rampage. Do srdcí fanoušků se ale zapsal především svým charismatem a divokými kousky, které na svém biku předváděl. Vzpomenout můžeme bungee jumping na kole, šílené předjetí soupeřů po wallridu nebo střemhlavou jízda ledovým korytem. Nejsilnější záběry z Marošiho kariéry v dokumentu doprovodí svědectví dalších osobností ze světa extrémních sportů jako jsou Tomáš Slavík, Richard Gasperotti, David Horváth, Ritchey Schley nebo Brett Tippie. Premiéra je naplánovaná na podzim 2023.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli