DJ Ondrash si jede splnit sen na světové finále Red Bull Music 3Style na Taiwan


Celkem 24 nejtalentovanějších DJs z celého světa upírají svou pozornost k jedinému místu, a to k Taipei na Taiwanu, kde se historicky poprvé od 23. do 27. ledna uskuteční finále devátého ročníku největší a nejsledovanější DJské soutěže planety Red Bull Music 3Style. Mezi finalisty ani letos nechybí český zástupce. Je jím DJ Ondrash, který si své místo vybojoval v českém finále.

Tajemství vítězného setu

Cesta do velkého finále vede přes čtyři eliminační kola, která proběhnou od 23. do 26. ledna ve vyhlášených taipeijských klubech. V každém z nich se utká osm DJs, kteří dostanou 15 minut na předvedení svého soutěžního setu, v němž uplatní své dovednosti za mixážním pultem, ukáží svou originalitu a schopnost pracovat s publikem. Set musí být složen ze tří různých hudebních žánrů. DJ Ondrash prozradil, jak bude vypadat ten jeho:

Stejně jako na českém finále bude ojedinělý. Vždycky sety stavím tak, aby měly nějaký začátek, vyvrcholení a závěr, a ne jen pár splácaných rutin do sebe. Zazní v něm určitě house, rock, hip hop, future bass, různé akapely od interpretů, kteří mě baví, a set tím tak ozvláštním.

Z vyřazovací části vzejdou čtyři top DJs, kteří se utkají o titul krále světového DJingu 27. ledna v Chiang Kai-shek Memorial Hall. Obě části můžete sledovat on-line – eliminační kola na Facebooku Red Bull Music 3Style a velké finále pak v živém přenosu bude streamovat Red Bull TV.

Porota plná DJských veteránů

V roli arbitrů všech finálových soutěžních kol letošního 9. ročníku Reb Bull Music 3Style se představí veteráni a legendy světového DJingu DJ Jazzy Jeff, Skratch Bastid, DJ Craze, Nina Las Vegas a DJ Nu-Mark. Jako speciální hosté v porotě zasednou minulí 3Styloví šampioni Shintaro, DJ Byte, Four Color Zack a další.

Porotci svou úlohu nebudou hrát pouze během soutěžních večerů, ale jako lektoři povedou workshopy, které budou po celý týden probíhat. Naplní tak vizi projektu, v níž jde o ovlivňování a učení se navzájem.

Splněný sen

Pětadvacetiletému Ondřejovi Kuklovi alias DJ Ondrashovi loňské světové finále uteklo o vlásek. V tom národním jej porazil DJ Roxtar. Letos si svůj sen splní: „Účast v týhle soutěži pro mě znamená kýčovitě řečeno úplně všechno, protože jsem ještě před pár lety nedoufal, že něčeho takového dosáhnu. Je to obrovská motivace a životní příležitost, která se možná už nikdy nenaskytne, takže v tomhle ohledu je to pro mě v mé kariéře úpně momentální top.“

DJ Ondrash se těší na setkání s lidmi, kteří ho v jeho tvorbě inspirují a které denodenně sleduje. Zároveň chce s ostatními DJs navázat spolupráci a propojit české a světové kořeny DJingu. A jaký má recept na vítězství?

Nebudu tam dělat zbytečně nějaké šaškárny. Chci ty lidi vzít na svou loď a za těch 15 minut je svézt, co nejdál to půjde, za jejich hranice myšlení. Chci zkrátka ten set zahrát tak, aby se lidi z toho vzpamatovali až měsíc potom.

Držíme palce!

Red Bull Music 3Style propagátorem DJ kultury

Soutěž Red Bull Music 3Style je celosvětovou platformou, která hledá talenty, propaguje a oslavuje kulturu Djingu a usiluje o její rozvoj. Tvoří komunitu lidí, která se od sebe navzájem učí a předává si zkušenosti, jde v ní o show se vším všudy a interakci s lidmi.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí