Diváci na pražské Štvanici si vychutnali hvězdný skateboarding


Ani chladné a deštivé počasí neodradilo fanoušky skateboardingu, aby si na státní svátek užili svůj vlastní svátek v pražském skateparku na Štvanici. Na sv. Václava sem zavítali členové mezinárodního turné Red Bull Drop In Tour, kteří se po Barceloně a Marseille v rámci svého dvanáctidenního výletu po Evropě zastavili v Praze.

V půl dvanácté už diváci obsadili tribuny skateparku na Štvanici do posledního místa a rozhodně měli na co koukat. Hnáni mohutným povzbuzováním se světové legendy, hrdinové skate videí a držitelé medailí X-Games i dalších soutěží jako Jamie Foy, Gustavo Ribeiro, Zion Wright nebo Ryan Sheckler, vrhli do nevídaných triků.

Když jsem slyšel publikum, neskutečně mě to nakoplo, až jsem se úplně zapomněl rozehřát a začal jsem rovnou s trikama,” říká trojnásobný zlatý medailista z X-Games Ryan Sheckler. Kalifornský sportovec, který má vlastní postavu v digitálních hrách série Tony Hawk i vlastní show na MTV, platil v Praze za jednu z hlavních hvězd. „Dneska to bylo skvělé, cítil jsem skvělou atmosféru. Každému to dneska šlo, funguje, že jezdíme takhle společně, takže i když někdo nemá zrovna den, stačí, aby se chvíli díval na ostatní a hned to šlo líp,” řekl Ryan Sheckler.

Foto: Red Bull Drop In Tour

Přestože pražský ostrov bičovaly proudy studeného deště, pod střechou stoupala teplota napětím, kdo posune laťku ještě o kousek dál. Moderátoři hecovali diváky i jezdce a asi po hodině měli všichni splněno. „Tenhle skatepark sleduji celý život na videích a je pro mě velké potěšení, že jsem tady mohl dneska skejtovat. Mám velkou radost z toho, kolik lidí jsem dnes viděl v hledišti. Doufám, že si užili show,” míní Brazilec Felipe Gustavo, který do Prahy zavítal poprvé stejně jako vycházející hvězda ženského skateboardingu, třiadvacetiletá Filipínka Margie Didalová, která se kromě ježdění na skatu věnuje boji za práva sexuálních menšin. „Česko mě překvapilo, je to tady moc hezké a doufám, že ještě budu mít čas jít ven a trochu si užít Prahu,” smála se po ježdění.

Pro všechny zúčastněné to byl velký den, což nejlépe shrnul domácí Maxim Habanec. „Zajezdit si v týhle partě na Štvanici bylo krásný. Bylo super, že to nebyl závod, ale volné ježdění, kdy jsme se hecovali navzájem. Všichni vzájemně jsem se podpořili k co nejlepším výkonům,” říká český jezdec, který mezinárodní tým hostil ve svém vlastním městě. Drop In Tour pokračuje do dalších destinací, jezdce čeká ještě návštěva Rakouska, Německa nebo Nizozemska.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli