Discovery Channel uvede na Velikonoční pondělí exkluzivní dokument o papeži Františkovi


Film František (Francesco) režírovaný Evgenyem Afineevskym, režisérem a producentem nominovaným na cenu Oscar, nabídne nebývalý přístup k Jeho Svatosti papeži Františkovi a intimní pohled na světového vůdce, který přistupuje ke složitým tématům s obrovskou pokorou, moudrostí a štědrostí vůči všem ostatním. Film, který bude mít premiéru 5. dubna ve 21:00 na kanálech Discovery Channel a TLC a následně bude uveden v několika reprízách, zároveň zkoumá, jaké kroky by lidé mohli podniknout k tomu, aby vedli lepší způsob života v jednadvacátém století.

Tento celovečerní dokumentární film pojednává o problémech, jako jsou změna klimatu, migrace a uprchlíci, posílení postavení žen, sexuální zneužívání, LGBTQ, pandemie a mnoho dalších často diskutovaných témat dnešní doby. Dokument vezme diváky na cestu okolo světa, aby poukázal na neuvěřitelnou empatii papeže Františka, který i nadále inspiruje mnohé z nás k víře a naději během mimořádných životních okamžiků.

„Velmi si vážíme možnosti participovat na tak inspirativním projektu. S režisérem Evgenyem Afineevskym je to naše již druhá spolupráce. Jsme hrdí, že se film s celosvětovým významem a dosahem z velké části vyráběl v našem studiu v Praze na Barrandově,“ uvedl Tomáš Srovnal z postprodukčního studia PFX, které se věnuje filmovým, dokumentárním, televizním, animovaným a reklamním projektům.

Kromě bezprecedentního přístupu k papeži Františkovi se ve filmu objevují rozhovory s těmi, kteří byli součástí jeho cesty, včetně jeho synovce Josého Ignacia Bergoglia, Jeho Svatosti emeritního papeže Benedikta XVI., aktivisty za oběti sexuálního zneužívání Juana Carlose Cruze, který byl sám obětí, a sestry Normy Pimentel, obhájkyně uprchlíků. František (Francesco) kreslí portrét muže, který zasvětil svůj život propojování lidí a budování prosperující globální komunity.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli