Conversky ubraly na váze díky materiálu z recyklace


Dvojice Chuck 70 Engineered Knit působí jednoduše a nenápadně. Jejich minimalistický design jde ruku v ruce s celkovou odlehčeností, kterou ocení jejich fanoušci nejen v létě. Hlavní inspirací pro Renew řadu je láska k přírodě, která dala vzniknout i prodyšnému materiálu Chuck 70 Engineered Knit dvojici a jejich tlumeným barvám. Vše v duchu hesla, že méně je někdy více.
Celkové menší použití materiálů vychází ze snahy Converse hledat udržitelnější cesty pro Renew kolekce. Inovativní pletenina je pevná, umožňuje pohodlný pohyb a nechává přitom nohu dýchat. Navíc je z 20 % tvořena recyklátem. Umožňuje také vynechat postranní kovová očka zajišťujících vzdušnost a také ta na tkaničky, které se protahují pouze jednoduchými otvory. Podrážka je z 12 % z gumového odpadu, který vzniká při průmyslové výrobě. Oba modely si ale zachovávají ikonické Converse Chuck Taylor poznávací znaky, jsou ale vyřešeny tak, aby jejich výroba byla udržitelnější. Oproti klasickým modelům je k jejich výrobě zapotřebí pouze 10 kusů oproti běžným 18. Znak Converse hvězdy je na boku pouze vytlačen do látky a není vyšitý. Design a inovace v té nejlepší podobě.

Do třetice rozšířil Renew řadu i model Chuck 70 Stitched, který je tvořen z 50% recyklované bavlny a prošívání z 82% recyklovaného polyesteru. Dírky na tkaničky jsou také prošívané a udržují si špičkové řemeslné zpracování včetně vyšívaných tkaniček a Ortho Lite textilie pro maximální pohodlí.

Chuck 70 Engineered Knit a Chuck 70 Stitched jsou v prodeji v Converse obchodě ve Westfield Chodov a u běžných distributorů.

Sledujte novinky Converse také na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

O CONVERSE:

V některých ohledech nás znáš. Converse vyrábí Chuck Taylor All Star a One Star tenisky už po více než jedno století a nyní pracuje na vytvoření nové streetové klasiky. To, co nosíš je inspirováno sportem, ulicí a kulturou, Converse to sleduje a redefinuje s tebou. Když obouváš Converse, vytváříš autentický pouliční styl, a to jednoduše tím, že jsi sám sebou. Nezáleží na tom, zda má Chucky na sobě sedmdesátiletá basketbalová legenda na obrázku v knize nebo jsou k vidění na tobě na ulici, Chucky byly vždy “na pohodu” …protože je nosíš právě ty. Nevíme, jakou cestou se vydáš, ale jedno je jisté, že Converse vezmeš na tu cestu s tebou.

MEDIA CONTACT:

Daniela Stára Hannová
daniela.hannova@friendlyfriends.cz


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli