Češí milují ochucený tabák! A ani po květnu se nemusí bát, že o něj přijdou úplně


Již 20. května musí z pultů všech trafik a tabákových prodejen zmizet mentolové cigarety. Jedná se o reakci na evropskou legislativu, která tak definitivně ukončí prodej cigaret s charakteristickou příchutí v zemích Evropské unie. Dospělí kuřáci, kteří si chuť mentolu nejen v tuzemsku oblíbili, však nemusí zoufat. Na trhu se totiž objevuje řada nejrůznějších tabákových alternativ, které pomohou „zákaz mentolu“ překlenout.

Jako první v Česku zkompletovala své portfolio tabákových alternativ s příchutí společnost British American Tobaco. „Uživatelům, kteří vyhledávají tento typ produktů, nabízíme náplně neo s klikací ochucenou kapslí do zařízení na zahřívaný tabák glo, nikotinové sáčky LYFT, které obsahují příchutě mentolu nebo lesního ovoce, a od února máme na trhu novinku v podobě e-cigarety Vype. Ta je dostupná v sedmi chuťových variantách. Nechybí příchutě máty, vanilky, tabáku, manga, či lesních plodů. Česko tak díky BAT bez příchutí rozhodně nezůstane,“ uvádí k chystaným změnám na trhu Štěpán Michlíček z British American Tobacco.

Budoucnost bez kouře ANO, bez příchutí NE!

Zákaz výroby a prodeje cigaret a tabáku k ručnímu balení cigaret s příchutí mentolu vstoupí definitivně v platnost letos 20. května. Přitom již od prosince 2016 je v zemích Evropské unie zakázán prodej cigaret s dalšími charakteristickými příchutěmi jako jsou ovoce, koření, byliny, alkohol, cukrovinky nebo vanilka.

Uvedený zákaz se ovšem netýká právě zahřívaných tabákových výrobků a nikotinových sáčků. Přední výrobce British American Tobacco i s ohledem na tuto chystanou změnu vyvinul zmíněné alternativní produkty určené dospělým kuřákům, které příchutě obsahovat mohou, což je dobrá zpráva pro všechny tuzemské dospělé kuřáky či uživatele nikotinových produktů. Budou-li chtít, nemusí tak o mentolovou či jinou oblíbenou příchuť přijít. A dají se objednat i on-line z pohodlí domova.

Nespornou výhodou v této situaci je také fakt, že zmíněné produkty jsou podle řady studií a názorů odborníků pro uživatele potenciálně méně škodlivé, než tomu je při užívání tabáku konvenčním způsobem. „V produktech s potenciálně nižším rizikem vidíme velký potenciál. Očekáváme, že v roce 2030 budou tvořit až třetinu tabákového trhu,“ nastiňuje Štěpán Michlíček budoucnost, která tabákový průmysl čeká.

Více informací o legislativních změnách i nabídce alternativních produktů najdete na webových stránkách www.ceskobezprichuti.cz a dále také na golyft.cz a shop.myglo.cz.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí