Automobilist připomíná první Sennův triumf na limitovaných plakátech


Nejnovější kolekce čtyř uměleckých plakátů z dílny společnosti Automobilist zobrazuje legendárního pilota Formule 1 Ayrtona Sennu při prvním kariérním vítězství na GP Portugalska v Estorilu v roce 1985. Procenta z prodeje každého díla poputují Sennově nadaci, která se zabývá vzdělávání brazilských dětí a mládeže.

Nová kolekce sestává ze čtyř uměleckých plakátů, dva byly vyrobeny v limitované edici o 2000 kusech, dva v edici sběratelské po 1000 kusech. Všechny zachycují momentky z vůbec prvního vítězství Ayrtona Senny na Velké ceně Formule 1 a Brazilcův zlatočerný monopost Lotus 97T. Jeho design kreativní tým kolem Pavla Turka ještě zvýraznil zlatým embosováním.

Plakáty z limitované edice, které stejně jako ostatní produkty Automobilist vznikly díky 3D modelování a počítačově generovaným snímkům (CGI), jsou v prodeji od 55 USD (cca 1200 Kč) za kus, ty z edice sběratelské přijdou na 121 USD (cca 2700 Kč). Celá kolekce o čtyřech plakátech stojí 299 USD (cca 6800 Kč). Procenta z prodeje každého z děl poputují na podporu neziskové organizace Ayrton Senna Foundation. Ta se věnuje vzdělávání milionů brazilských dětí a mládeže.

Ayrton Senna je jedním z nejslavnějších pilotů historie Formule 1. O jeho talentu nikdo nepochyboval od vstupu do seriálu v roce 1984, naplno jej ukázal při Velké ceně Portugalska 21. dubna 1985. Brazilec opanoval kvalifikaci o půl vteřiny před Alainem Prostem z McLarenu a v závodě samotném suverénně triumfoval. V hustém dešti byl Senna jako ve svém živlu a trvalo mu pouze 15 kol, než setřásl všechny pronásledovatele. V cíli nadělil všem vozům kromě Ferrari Michela Alboreta minimálně jedno kolo, Alboreto ztrácel na druhém místě více než minutu.

Senna v Estorilu získal první a asi nejslavnější ze svých celkových 41 vítězství v GP. O devět let později tragicky zahynul při nehodě během Velké ceny San Marina.

Plakáty z kolekce s Ayrtonem Sennou i všechny ostatní produkty na e-shopu Automobilist (plakáty, Fine Art Printy, knihy) lze zakoupit v rámci speciální vánoční akce. Za cenu dvou produktů si zákazníci mohou vybrat třetí zdarma. Stačí během nákupu zadat kód XMAS21. Více informací o této vánoční akci najdete na automobilist.com.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli