Zpěvačka VeN útočí chytlavými peckami


Všestranná muzikantka Vendula Nedělová, přezdívaná VeN, k singlu Don´t get me wrong, který pro ni složil Jiří Burian, natočila pulsující videoklip plný kontrastů. Ač sama z Orlických hor, přinesla na českou nezávislou scénu závan multižánrového pojetí hudby i obrazu přinejmenším evropského formátu.

Nadšený Demo

Hudba ji provází celý život. Vystudovala hru na housle, které doprovází i její první sólový track. Hudbu k němu složil na české scéně již etablovaný hudební mág Jiří Burian alias Kapitán Demo, který do něj vdechnul future bass a electropop. Na textech se podíleli oba umělci.

„S Vendy je radost spolupracovat, tvorbu zvládá na první dobrou, je to zlatíčko,“ říká o své spolupráci s VeN skladatel a textař Jiří Burian, který vyrazil na tour po České republice, aby představil svoje nové album.

Zážitek

Pro svůj videoklip si VeN vybrala Berlín, který symbolizuje multižánrovost a spojení kontrastů. Videoklip k singlu Don´t get me wrong vznikl během třídenního natáčení v prostředí berlínských lunaparků. Právě tam umělci našli kontrasty zpustlých pouťových atrakcí a až živočišný náboj pohybujících se těl tanečníků.

„Byl to zážitek, přehazovat techniku za několik stovek tisíc přes dvoumetrový plot,“ vzpomíná na dobrodružné natáčení zpěvačka. Za kamerou stál šikovný Chaply RZBLZ, který vytvořil tepající obraz plný energie, i díky sehrané produkci. O tanec a choreografii se společně s VeN postarala Kristina Tukan a osobitý umělec Justin de Jager pocházející z Amsterodamu.

Splněný sen

VeN je trans žánrová umělkyně s širokým polem působnosti. Její touha využít svůj nekonečný rozsah na maximum ji posunula na sólovou dráhu. Zpěv se vedle houslí a tance vždy dral do popředí jejího zájmu, což ji postupně přivedlo i k psaní textů.

„Vyrostla jsem jako zpěvačka ve folklorním sboru a v prostředí hudebních jamů. Hrála jsem na housle v orchestru i sólově klasickou hudbu, a zároveň tančila na pestrou škálu streetové hudby od funku přes house až k hip hopu,“ odhaluje Vendy své hudební kořeny.

Pro tanečnici VeN se s houslemi a mikrofonem v ruce stávají sny a vize skutečností. Již nyní připravuje další videoklip, potom se přesune ze studia na pódium a v příštím roce vyšle do světa celé album:

V hudbě chci propojit všechno, co mě baví.

A bude to bavit i vás!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí