Klub 27 míří do kin. Kdo do něj patří?


O nechvalně proslulém Klubu 27 má brzo vyjít nový horrorový film z dílny režiséra Patricka Fogartyho. Ovšem než na něj půjdete do kina, je určitě dobré vědět, co vlastně Klub 27 je, nebo kdo je jeho členem. A nečekejte nic hezkého.

Forever 27 Klub

Klub 27 též známý jako Forever 27 Klub je skupina mladých hudebníků, jejichž život skončil v sedmadvaceti letech za záhadných okolností. Některá úmrtí známých rockových interpretů se staly i kvůli drogám, ovšem to stále nevysvětluje, proč u všech členů zrovna v sedmadvaceti.

Existuje hned několik konspiračních teorií, jakož například, že dotyční podepsali smlouvu s ďáblem a za svou slávu zaplatili svou duší. Z toho mrazí, ne? Většina lidí samozřejmě tvrdí, že jde jen o náhodu, ale spousta lidí se věku 27 skutečně bojí a všichni netrpělivě čekají, až jejich věk přeskočí toto prokleté číslo a bude jim 28. Slavní i obyčejní smrtelníci.

Členové

Budete se divit, ale členů tohoto smutného klubu je hned něco kolem třiceti, ať už známějších či těch méně známých. Jeden z nejznámějších členů je známý frontman kapely Nirvana Kurt Cobain. Kurt trpěl schizofrenií a velkými bolestmi žaludku, s kterými mu nebyl schopen pomoci žádný lékař. O Kurtovi je také známo, že byl velkým uživatelem drog, a to především heroinu, který jeho schizofrenii určitě moc nepomáhal. Cobain si prostřelil hlavu brokovnicí 5. dubna v roce 1994 a jeho smrt zasáhla doslova celý svět.

Dokonce i jeden z nejlepších kytaristů všech dob patří do Klubu 27. Řeč není o nikom jiném, než o Jimi Hendrixovi, jehož život skončil 18. září roku 1970 a taktéž skončil v sedmadvaceti letech, a to kvůli předávkováním prášků na spaní, kvůli kterým se udusil vlastními zvratky.

Jedním z dalších členů je frontman kapely The Doors Jim Morrison. Jimův život zhasl 3. července roku 1971. Selhalo mu srdce. Lékaři to připisovali životu plnému drog. Mezi další slavné členy klubu patří například zpěvačky Amy Winehouse nebo Janis Joplin. Obě měly problémy s drogami a alkoholem.

A co vy, už jste tento prokletý rok překročili, nebo vás teprve čeká?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí