Zajímavosti ze světa filmu: Sedm

Sedm

Další díl našeho seriálu Zajímavostí ze světa filmů nás zavede do jednoho z nejkultovnějších psychických thrillerů všech dob. Film Sedm natočil v roce 1995 režisér Davidem Fincherem. Snímek byl nominován na několik ocenění a okamžitě si získal srdce fanoušků, i když je celkem brutální…

Jeden z nejděsivějších

Kevin Spacey, který ztvárnil roli Johna Doea, je považován za jednoho z největších záporných postav ve světě filmu, a přitom ve filmu hrál doslova pár minut a ani jednou nebyl viděn při činu.

Stallone jako detektiv

Role detektiva Millse, kterou si zahrál Brad Pitt, byla nabídnuta spoustě hercům, například Sylvesteru Stallonemu nebo Denzelu Washingtonovi, oba herci však roli odmítli. Washington dokonce řekl, že se mu ve filmu nelíbí tolik násilí. Oba herci po zhlédnutí filmu řekli, že svého odmítnutí velmi litují.

Jiný konec

Jeden z producentů chtěl, aby se konec filmu natočil jinak. Navrhl proto konec, který byl pro něj adekvátnější. Když však nový scénář četli Morgan Freeman a Brad Pitt, řekli, že buď zůstane původní scénář, anebo odstoupí od smlouvy.

John Doe

Jméno vraha “John Doe”, kterého ztvárnil Kevin Spacey, má ikonicky sedm písmen. Zajímavostí je, že v Anglii se takto označuje člověk s neznámou identitou.

Lenivost

Michael R. MacKay, který si zahrál oběť hříchu lenivost, vážil v době konkurzu zhruba 40 kilogramů. Původně neměl být do role vůbec obsazován, ale nakonec svou roli na konkurzu dostal. Režisér mu ze srandy řekl, že jestli roli skutečně chce, bude muset ještě pár kilo zhubnout. Michael si to však vzal k srdci a na natáčení přišel ještě o tři kila lehčí.

Bláznivá sázka

Režisér David Fincher a herec Kevin Spacey se při natáčení často hecovali. Kevin se zeptal Davida, jestli si kvůli autentičnosti nemá oholit hlavu, David se pousmál a odpověděl, že jestli to udělá, půjde do toho taky. Po celou dobu natáčení tak byli oba holohlaví.

F*ck

Slovíčko f*ck a jeho odvozeniny se ve filmu objeví ve filmu celkem 74krát. Velkou většinu řekne detektiv Mills coby Brad Pitt.

Sedm je všude

Číslo 7 se ve filmu nečekaně objeví hned několikrát. Například na začátku si můžete všimnout, že všechny čísla na domech začínají tímto číslem. Dále třeba zásilka na konci filmu přijede přesně v 7:07, počet mrtvých je ve filmu taktéž sedm. Další zajímavostí také je, že v roce 1995 se jednalo o sedmý nejvíce výdělečný film.

Nejlepší

Brad Pitt v jednom rozhovoru řekl, že Sedm považuje za jeden z nejlepších filmů, v kterých kdy hrál. Souhlasíme!

Práce maskérů

Maskéři si dali s maskováním oběti lenivosti skutečně velkou práci. Jejich práce trvala zhruba čtrnáct hodin. Uf!

Opravdu drahé deníky

Všechny deníky Johna Doea, které ve filmu můžete vidět, byly skutečně reálné a jejich napsání trvalo více než dva měsíce. Dále jejich napsání vyšlo zhruba na 15 000 dolarů.

Nekonečný déšť

Ve filmu si můžete všimnout, že téměř po celou dobu prší. Prší až do doby, kdy se John Doe přizná ke svým zločinům. Zajímavé, že?

Scénárista a herec

Autor scénáře Andrew K. Walker se ve filmu také objeví, a to jako první oběť.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě