Zajímavosti ze světa seriálu: Hra o trůny


Seriál Banger.cz Zajímavosti ze světa filmů se u vás těšil velké oblibě, tak jsme pro vás připravili pokračování, které se tentokrát bude týkat slavných seriálů. První díl Zajímavostí ze světa seriálů bude o aktuálně nejznámějším seriálu všech dob, na jehož poslední sérii určitě všichni koukáte. Hra o trůny se začala vysílat v roce 2011 a skončí osmou sérií tento rok.

Vegetarián

V několika epizodách si můžete všimnout Tyriona Lannistera, jak si právě pochutnává na masíčku. Herec Peter Dinklage, který roli Tyriona ztvárnil, je ale v reálu striktní vegetarián a ochránce zvířat, takže měl místo masa naservírované tofu.

Noční král

Noční král je původem ze Slovenska, respektive herec, který ho hraje. Vladimír Furdík, který Nočního krále ztvárnil, je z Bratislavy a aktuálně žije v České republice.

Bílí chodci

Bílí chodci jsou skuteční lidé s maskami v kostýmech, kteří nejsou nijak upravováni, výjimkou jejich modrých očí. Maskérům trvá maskování jednoho bílého chodce přes šest hodin!

Poprvé a naposled

V prvním díle první série, který se jmenuje Zima se blíží, se shromáždí celá rodina Starků, aby přivítala Roberta Baratheona. Je to jediná scéna v celém seriálu, kde můžete vidět všechny Starky spolu.

Hodor jako DJ

Pro Kristiana Nairna byla role Hodor první rolí vůbec. Předtím se živil jako DJ.

IKEA

Některé části kostýmů pro Noční hlídku se vyráběly z koberců zakoupené v IKEI.

Chlap jak hora

Když byl herec Hafþór Júlíus Björnsson, který ztvárnil roli Hory, na konkurzu, řekl o sobě, že mu nedělá problém zvednout nad hlavu kteréhokoliv člena štábu v mísnosti, kterého si sami určí. Když mu produkce dala možnost, aby dostál svému slovu, skutečně zvedl dotyčného až nad hlavu.

Piráti

Hra o trůny se může pyšnit ne zrovna chlubivým titulem – patří totiž mezi nejvíce ilegálně stahované seriály všech dob.

Závěť

V jednom rozhovoru byl autor scénáře George R. R. Martin tázán, jestli kromě něj ví ještě někdo o osudech hlavních postav, aby v případě jeho smrti, mohl jeho tvorbu dokončit. George se usmál a odpověděl, že nemusíme mít strach, protože všechny osudy hlavních postav má ve své závěti…

Přátelé

V seriálu je jasné, že Robert Baratheon a Eddard Stark jsou dlouholetí přátelé. Tak tomu je ale i ve skutečnosti. Jejich představitelé Mark Addy a Sean Bean spolu totiž kdysi studovali herectví.

Skutečná nenávist

Herečka Lene Headey, která si zahrála roli Cersei Lannister, byla během jedné své autogramiády několikrát slovně napadena a urážena. Herečku to prý překvapivě potěšilo. Řekla, že tímto se jí akorát potvrdilo to, že svou roli ztvárňuje skutečně přesvědčivě.

Skoro v každém díle

Postava Tyriona Lannistera je nejčastěji objevující se postavou v tomto seriálu. A přitom je nejmenší…

Osm z devíti

Sedm království z Hry o trůny má v podstatě devět rodů. U každého rodu můžete vidět alespoň jednoho představitele hned v první sérii. Výjimkou je rod Martelů, který je možné vidět až ve čtvrté sérii.

Blondýnka

Představitelka Sansy Stark, herečka Sophie Turner, je původně přírodní blondýnkou, takže si musela na natáčení obarvovat vlasy na zrzavo.

Fatální zjištění

Když si představitel Roba Starka Richard Madden četl scénář a zjistil, že jeho postava brzy umře, chtěl se své role vzdát, štáb a kolegové mu to ale nakonec rozmluvili.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě