Zajímavosti ze světa filmu: Nespoutaný Django


Nespoutaný Django

Toto je v pořadí již čtvrtý díl seriálu Zajímavosti ze světa filmu. Tentokrát se podíváme na film Nespoutaný Django z roku 2012. Snímek režíroval Quentin Tarantino, takže o kvalitu není nouze. Kolem natáčení se dělo spoustu zajímavých věcí, které určitě stojí za to vědět.

Nejdéle točený film

Film se točil zhruba 130 dní, což z něj dělá nejdéle točený snímek Quentina Tarantina.

Will Smith jako Django

Do role Djanga bylo zvažováno hned několik herců, jako například Chris Tucker nebo Tyrese Gibson. Role byla nabídnuta i Willu Smithovi, ale ten roli odmítl.

Změna konce těsně před koncem

Tarantino změnil na poslední chvíli scénář, který se týkal závěru filmu. Jednoduše se mu ten konec moc nezdál, tak podle slov herců odešel na chvíli do svého karavanu. Když se po patnácti minutách vrátil, měl s sebou novou verzi scénáře.

Ni**a

Slovo ni**a ve filmu zazní celkem 116krát.

Hlavně mít vypnutý telefon

Tarantino je známý tím, že je doslova alergický na mobilní telefony při natáčení. Stalo se tak, že když některému komparzistovi jen zazvonil telefon, znamenalo to vyhazov z natáčení.

Zuby

Zub, který má střecha vozu Dr. Schultze, kterého ztvárnil Christoph Waltz, mu sloužil jako trezor. Byl to nápad Tarantina, který však zjistil, že kvůli natáčení v lese se zub neustále rozbíjí. Replik zubu proto bylo vyrobeno více než dvacet kusů.

Ennio Morricone

Ennio Morricone je skladatel, který vytvořil hudbu k několika desítkám filmů. Při natáčení Djanga Ennio prohlásil, že už s Tarantinem spolupracovat nikdy nechce, protože podle něj hudbu ve filmu použije vždy úplně nesmyslně (haha).

Záporná postava

Role Calvina Candieho, kterou ztvárnil Leonardo Dicaprio, byla pro něj vůbec první zápornou postavou v jeho herecké kariéře. A jak mu to šlo, co?

Lovec lidí

Christoph Waltz, který byl ve filmu přezdíván “lovec lidí”, byl již podobně přezdíván v předchozím filmu Tarantina Hanebný parchanti. Tam se mu říkalo “lovec Židů”.

Sluneční brýle

Django má většinu filmu nasazené sluneční brýle. Děj filmu se přitom odehrává kolem roku 1858, kdy ještě neexistovaly – sluneční brýle byly představeny v USA až v roce 1929.

Legenda

Ve filmu se měl objevit také známý herec Terence Hill, který bohužel účast na natáčení odmítl. Film se mu totiž zdál příliš násilný.

Kůň

Djangův kůň patřil ve skutečnosti jeho představiteli Jamiemu Foxxovi. Při jedné scéně si Christoph Waltz poranil pánev pádem z koně. Jamie Foxx byl tak ochotný a zapůjčil mu své speciální sedlo s bezpečnostním pásem.

Zranění

Scéna, kdy Leonardo DiCaprio bouchne rukou do stolu a zraní ho rozbitá sklenička, je skutečná. Byla to improvizace DiCapria, která ve filmu zůstala.

Popáté na stejném place

Nespoutaný Django je v pořádí pátým filmem, kde spolupracovali Samuel L. Jackson jako herec a Quentin Tarantino jako režisér. Šestá spolupráce se odehrála ve filmu Osm hrozných.

Tarantino v Číně

Nespoutaný Django je vůbec prvním Tarantinovým filmem, který se dostal do Číny. Muselo být ale upraveno spoustu detailů, jako například barva krve nebo výška stříkání krve.

12 let v řetězech

Lokalita, kde se Django natáčel, byla použita i pro další film, a to 12 let v řetězech, kde si můžete všimnout stejné lokality a téměř všech stejných komparzistů jako v Nespoutaném Djangovi.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí