Vzhůru do divočiny aneb Livigno z jiné perspektivy


Livigno

Celkem 115 km vždy dokonale upravených sjezdovek, pohodlné sedačkové i kabinkové lankovky, nepřetržitý provoz skibusu mezi areály Carosello 3000 a Mottolino, vynikající italská kuchyně a návštěvnický servis. Stop!

Livigno neznamená jen nablýskané pohodlí. Jeho „temnější“ stránka nabízí mnohem více adrenalinu a nezapomenutelných zážitků. Vydat se tak můžete objevovat divočinu a zrkotit nespoutané svahy.

Panenská příroda

Jak to vypadá v Livignu „za scénou“, jsme vyrazili prozkoumat v po střechu naplněné Toyotě Proace Verso. Čekala na nás obtížná, ale zároveň dechberoucí ochutnávka toho, jak v Livignu chápají skutečný outdoor.

Celý výlet se nesl ve znamení skitouringu a freeridu. Při této náročné aktivitě, která vyžaduje znalost hor, fyzickou zdatnost a zkušenosti s freeridem, zažijete především svobodu pohybu. Stoupáte na skialpinových lyžích či splitboardu (speciálně upraveném snowboardu, který se dá rozdělit na dvě části a při cestě vzhůru supluje lyže) opatřených tuleními pásy umožňujícími chůzi i po nejprudším svahu, překrásnou a panenskou přírodou na vrchol, abyste si pak zaslouženě užili skvělý pocit z volné jízdy dolů do údolí. Zapomenout s sebou ale nesmíte batoh, náhradní oblečení, pití a lavinové vybavení, a pokud nejste skutečnými znalci, neriskujte zbytečné své zdraví a vypravte se do hor vždy s horskými vůdci.

Blízko ke hvězdám

Skitouring si můžete stejně jako my zpestřit o horolezeckou část, tzv. ski mountaineering, při němž svahů s divokým prašanem dosáhnete za pomoci cepínů, maček a slaňování. I v tomto případě doporučujeme využít služeb místních průvodců, alespoň při první výpravě.

Díky nadmořské výšce 1816 metrů máte v Livignu ke hvězdám skutečně blízko. Ačkoli je údolí plné zajímavých restaurací, kde bychom si při dobrém jídle mohli konečně odpočinout, vyšlápli jsme si své žaludky naplnit do zařízení vysoko v horách. Odměněni jsme byli nejen skvělou večeří, ale i sjezdem pod noční oblohou, kdy jsme si na cestu svítili čelovkami.

Myslí to vážně

Zážitkovou jízdu nemusíte zažít jen na volných pláních, ale i na neposkvrněném manšestru za rozbřesku při akci Sunrise Experience na Carosello 3000, kdy ostatní lyžaři teprve otevírají oči. Že to v Livignu s outdoorem myslí skutečně vážně, dokazuje nespočet možností, jak si pobyt ve volné přírodě užít na maximum. Alpská turistika s průvodcem, na sněžnicích, lezení po skalách a ledu či freeride s využitím heliski – služba, kdy se pomocí helikoptéry za krátkou chvíli dostanete na vrcholky svahů daleko od civilizace…

Vyrazte za skutečnou svobodou!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí