Vydejte se do největšího 360° nekonečného bazénu na světě


Infinity London

Milujete plavání, ale klasické bazény vás příliš nelákají? Pak se pravděpodobně již brzy dočkáte světového unikátu. V Londýně totiž v příštím roce plánují výstavbu dosud největšího 360° nekonečného bazénu na střeše mrakodrapu, ze kterého nebudete chtít vylézt. Čím dalším bude nový bazén jedinečný?

Londýn jako na dlani

S návrhem stavby nejen bazénu, ale celé budovy, přišla společnost Compass Pools. Pětapadesátipodlažní mrakodrap s objemem bazénu okolo šesti set tisíc litrů vody by se měl jmenovat Infinity London a měl by být postaven v atraktivní části Londýna. Pokud půjde vše podle plánu, stavba by měla být zahájena v průběhu příštího roku.

Bazén by měl být vyroben z litého akrylátu a mít průhledné dno i stěny, což by mohlo být některým lidem sice nepříjemné, a to hlavně lidem trpícím akrofobií neboli strachem z výšek či hloubek. Lidé nacházející se v podlaží pod bazénem navíc budou mít možnost na plavce vidět zespodu, což podle nás taky není kdejaká výhra.

Je taková konstrukce vůbec reálná?

Ptáte se při pohledu na fotografie, jak je vůbec možné se do tohoto bazénu, který vlastně pokrývá úplně celou plochu střechy, dostat? Nějaké boční schodiště nepřipadá v úvahu a nic dalšího tam vidět není. Jak to mají designéři tedy vymyšlené?

V plánu je speciální točité schodiště, které by procházelo přímo vodou, a tak by si návštěvníci bazénu mohli pohodlně zajít zaplavat přímo skrze bazén. Bazén by měl být navíc výjimečnou dominantou zejména v noci, kdy by měl zářit díky speciálnímu měnícímu se osvětlení jako klenot.

„Ze začátku jsme se potýkali se zásadními technickými problémy, z nichž největší byl právě přístup do bazénu. Řešením je točité schodiště, které se zvedne ode dna bazénu ve chvíli, kdy se chce někdo dostat dovnitř nebo ven, což je absolutní designový vrchol připomínající sci-fi scény z Jamese Bonda,“ řekl v rozhovoru na webových stránkách společnosti, která mrakodrap s bazénem navrhla, její zástupce Alex Kemsley.

Jak to celé ale bude fungovat, je dosud tajemstvím. Obrázky konceptu této budovy totiž schodiště přímo nevyobrazují, a tak je dosud záhadou, jestli se něco takového opravdu podaří vytvořit.

Složitá stavba vyžaduje řadu vychytávek

„Architekti k nám často přichází s návrhy nekonečných bazénů, ale zřídkakdy se dostaneme k návrhu celé budovy, protože je bazén pouze jejím doplňkem, nikoli součástí. U Infinity London jsme v podstatě začali s designem bazénu a až pak jsme si položili otázku, jak pod něj postavíme budovu,“ dodává Alex.

Střešní bazén by měl být také vybaven měřičem rychlosti větru a propojen s počítačem, který by měl mít na starosti regulaci teploty vody v bazénu a její hladiny tak, aby voda z bazénu nepřetékala a nevytékala ven na ulici. K ohřevu vody by mělo docházet díky odpadní energii z klimatizačního systému budovy. V nejvyšších patrech mrakodrapu plánují investoři také pětihvězdičkový hotel.

To, na kterém místě konkrétně by měla výstavba nového mrakodrapu proběhnout, je dosud veřejnosti neobjasněno. Jedno je ale jisté, pokud se vše konstrukčně podaří, budete mít o důvod víc do Londýna vyrazit na dovolenou. Tak už si pomalu nachystejte nové bikiny a foťák a vzhůru do oblak!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli