Chcete zažít život na Marsu? Vydejte se do Uyuni Salt Flats


dům

Toužili jste vždy poznat, jaké by to asi bylo, kdybyste se vydali na vesmírnou expedici a navštívili Zemi, co se podmínek týče, nejpodobnější planetu Mars? Nemusíte cestovat až tak daleko. Velmi podobný zážitek totiž přináší Kachi Lodge, nově vzniklý luxusní kemp v Bolívii.

Z jiné planety

Na ploše přes deset a půl tisíce čtverečních kilometrů se rozkládá Salar de Uyuni, největší solná pláň světa, místo, které bylo dříve dnem jezera. Najdete ji v departementech Potosí a Oruro na jihu Bolívie v blízkosti hřebenu And. A právě na tomto místě se rozhodlo AmazingEscapes vybudovat kemp jako z jiné planety.

Kachi Lodge se nachází ve výšce 3 600 m. n. m. na samotném úpatí sopky Tunupa. Tento pozoruhodný kemp nabízí ubytování v nadpozemských bílých kopulích připomínajících vesmírné stanice, ze kterých, přestože se to nezdá, můžete pozorovat noční oblohu. Panely, ze kterých jsou kopule postavené, jsou totiž průhledné, a nejvíce pak ve stropní části, což vám umožní ničím nerušenou podívanou přímo z postele…

Když jde ekologie a luxus ruku v ruce

Tábor, jehož maximální kapacita čítá dvanáct dospělých osob, je velmi ekologický. Majitelé Kachi Lodge se již při pouhé myšlence na vznik tohoto jedinečného kempu snažili soustředit na vybudování objektu s co možná nejmenším dopadem na okolní přírodu, a proto investovali do nejmodernějších technologií vodního i energetického hospodářství. Vše je postaveno na dřevěných sloupech, které jsou pouze umístěny do soli a nejsou nijak zakotveny.

Kromě toho je celý tábor poháněn pouze solární energií a nenajdete v něm žádné plastové lahve nebo obaly. Přestože je Kachi Lodge kemp, punc luxusu mu vážně nechybí. Každá kopule přináší komfort hodný pětihvězdičkového hotelu. Najdete v ní vlastní koupelnu, prostornou manželskou postel, příjemné ložní prádlo, krásné interiérové dekorace i topení.

Víc než pouhé ubytování

Jestli toužíte po dobrodružném výletu široko daleko od veškeré civilizace i od signálu mobilního telefonu, je pro vás Kachi Lodge doslova spásou. Zatímco si můžete přes den užívat okolní krajiny plné významných archeologických nalezišť, v noci si můžete zahrát na astrology. Díky minimu světelného smogu se vám naskytne pohled na noční oblohu jako z pohádky.

Vydat se můžete také prozkoumat kráter sopky, navštívit ostrov pokrytý obřími kaktusy nebo okouzlující vesnici Coquesa a její tajuplné jeskyně. V Salinas se pak můžete na vlastní oči přesvědčit, jakým způsobem místní těží sůl.

Gastronomický zážitek

Na své si přijdou i vaše chuťové pohárky. V kempu se nachází restaurace Gustu, v níž připravují kuchaři lahodné pokrmy výhradě z bolivijských surovin. A vám se tak naskytne příležitost ochutnat neobvyklé chuťové kombinace, které přesně odráží kulturu a rozmanitost Bolívie. A co je skvělé, místní restaurace spolupracuje s malými místními dodavateli, čímž podporuje i lokální ekonomiku, hospodářský rozvoj i potravinovou suverenitu Bolívie.

Na kolik vás přijde ubytování? Kachi Lodge nabízí možnost ubytování minimálně po dobu dvou nocí a dvoulůžkový pokoj vás vyjde na 1980 dolarů na noc. V ceně je plná penze včetně nealkoholických nápojů, transfer z letiště i nazpátek a vstupné na okolní aktivity. To je celkem dobré, ne? Jen vzhledem ke kapacitě předpokládáme, že tam bude pořád narváno…


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí