Sedmnáctiletý sběratel utratil za prkna Supreme přes 18 milionů


Největší kolekce Supreme skateboardových desek

O tom, že je skateboardová značka Supreme neuvěřitelným fenoménem, naše čtenáře opravdu přesvědčovat nemusíme. I nás ale občas zarazí zprávy o tom, kdo a kolik za produkty tohoto brandu neváhal utratit. Newyorská aukční síň Sotheby’s v lednu na své seznamy přidala svatý grál pro všechny sběratele skateboardových desek.

Doporučení

Sbírka obsahuje celkem 248 skateboardových decků, které byly vyrobeny během let 1998 až 2018. Nechybí tady ani třeba neoficiální prkno z roku 2000, které využívá monogram značky Louis Vuitton. Ten v Supreme stáhli poté, co se oficiální zástupci značky začali vztekat. Jaká ironie, že o sedmnáct let později přišli s oficiální kolaborací.

Tahle sbírka byla oceněna mezi 800 tisíci a 1,2 milionem amerických dolarů. Nakonec si ji za 800 tisíc pořídil 25. ledna člověk jménem Carson Gup. Teprve dedmnáctiletý sběratel z kanadského Vancouveru za ni tedy dal více než 18 milionů českých korun. Sbírku na jeho doporučení zafinancoval jeho otec. Není se co divit, pravděpodobně ještě dost vzroste na hodnotě.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí