Světová špička freeskiingu se ukázala na akci Soldiers 2k18


Akce s názvem Soldiers, která letos proběhla druhý víkend v březnu, nám už posedmé ukázala, že česká parta kolem Front crew, která tuhle událost rozjela a pokračuje v její organizaci dodnes, umí udělat opravdu ojedinělý event, a to nejen na české poměry. Zároveň se ve velmi pěkném světle ukázali i čeští jezdci, z jejichž triků šla hlava kolem snad každému v početném davu diváků. Jako příjemný bonus se dá brát i hudební program, kde za hlavní zmínku vedle stálic českých festivalů stojí anglický Dark E Freaker.

V pátek jsme bohužel do Deštné v Orlických horách dorazili až na večerní party, kvalifikační jízdy jsme tudíž neviděli. O to víc jsme se tedy těšili na sobotu, kdy už probíhala soutěž naplno. A že bylo o co stát. V rámci finále padaly na největším skoku v Evropě, jehož vzdálenost od odrazu po dopad činila 26 metrů, naprosto neskutečné triky, ať už co se stylu či technické náročnosti týče. První místo si zaslouženě odnesl devatenáctiletý Colin Will a odnesl si tak prize money v hodnotě $15 000. Pravděpodobně největší favorité aka Oscar Wester a Jasper Tjäder si odnesli druhé a čtvrté místo, bronz si pak vyskákal kanaďan Max Moffatt. Organizace a veškeré “dění za oponou” probíhalo, jak má, zázemí jak pro soutěžící, tak pro diváky bylo zajištěné skvěle a Soldiers dokázali, že po právu patří do kategorie „platinum“ v rámci světové freeski série AFP.

Co se hudebního programu týče, organizátoři sáhli především po osvědčených jménech, čímž ovšem návštěvníky rozhodně neodradili, spíš naopak. Zároveň se ale snažili line up vyvážit i fresh interprety jako NobodyListen nebo už zmíněný Dark E Freaker, efekt měla ale tyhle jména v porovnání s PSH, na které byla provizorní music hala narvaná k prasknutí, bohužel minimální. Je ale pěkné vidět, jakým směrem se hudebně tento „zimní festival“ posouvá a že se snaží sestavit program, který má hlavu a patu.

Doporučujeme

Celá akce si rozhodně zaslouží pozitivní hodnocení, ať už jde o samotné závody, nebo doprovodný program. V mnohém by se Soldiers dalo přirovnat k letnímu HighJumpu, v mnoha věcech je ale dokonce ještě o kus dál. Pokud, stejně jako spousta návštěvníku, se kterými jsem se bavil na místě, považujete Soldiers za potencionální zahájení festivalové sezony, rozhodně se přístí rok vydejte do Deštné v Orlických horách.

Nejkrásnější fitness proměny, které vás donutí zamakat

Marpo přijal výzvu na souboj! Rytmus už mezitím trénuje v USA


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí