Smrtonosná selfies: Během focení sebe sama zemřely už stovky lidí

Vyžíváte se v pořizování selfie a jste vášnivý cestovatel? Jestli ano, asi se vám párkrát stalo, že jste se ocitli na skvělém místě, kde jste se chtěli cvaknout. Stojíte u prýštícího vodopádu nebo na okraji skály s báječným výhledem, tak proč se nevyfotit, že? No, bacha. Spousta lidí totiž zemřela právě při pořizování selfies na krásných, ale nebezpečných místech.

Při pořizování selfie zahynulo v celém světě v uplynulých šesti letech 259 lidí, z toho nejvíce v Indii, Rusku, Spojených státech a Pákistánu. Vyplývá to podle amerického deníku The Washington Post (WP) z výzkumu vědců z Celoindického institutu lékařských věd v Dillí, uvádí ČTK.

Poslední věc?

Jedná se o výsledky z let 2011 až 2017. Osmdesát pět procent obětí ve sledovaném období tvořily osoby ve věku od deseti do třiceti let. Nejčastější příčinou úmrtí bylo utopení. Po něm následovaly dopravní nehody, například při focení s přijíždějícím vlakem, a pády z výšek. K dalším příčinám patřily útoky zvířat, postřelení a zasažení elektrickým proudem.

Skutečný počet úmrtí spojených se selfies může být samozřejmě vyšší než 259. Ne všechny smrti tak mohly být dokumentovány, i když tomu tak bylo. “Až budete stát na okraji malebného útesu nebo na vrcholu vodopádu, dejte si pozor, až budete fotit rychlou selfie. Mohla by to být poslední věc, kterou v životě uděláte,” komentoval to WP.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO