Mladí jdou pod nůž kvůli selfies


Kult selfie a různých aplikací na úpravu vzhledu může za to, že je dost často velký rozdíl mezi tím, co vidíme na sociálních sítích, a realitou. Dříve si něco takového mohly dovolit leda tak celebrity, jejichž tvářem před publikováním v časopisech procházejí Photoshopem, dnes je to už ale na dennodenním pořádku. Problém je v tom, že s celebritami jsme na to už tak nějak zvyklí, ale že na sociálních sítích nevidíme vždy realitu, nás jen tak nenapadne.

Podle studie z Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery měli doktoři plastické chirurgie v roce 2017 55% pacientů, u kterých byl jedním z cílů vypadat lépe na selfie fotkách. Číslo je o 13% vyšší než před rokem a půl. Tento trend poprvé vyplul na povrch před třemi lety a vypadá to, že toto číslo bude stoupat.

Prevence na vzestupu

Čím dál více se taky k plastické chirurgii uchylují lidé, kteří jsou mladší než 30 let. Raději začínají dřív, aby nemuseli podstupovat větší procedúry později. Jedním z častých důvodů je právě dopad sociálních médií a snaha uspět v pracovním prostředí, který často se sociálními médii dnes souvisí.

Jako jedny z nejčastějších kosmetických zákroků jsou operace očních víček a lícních kostí. Pozornost se nyní věnuje hlavně prevenci a lidé jdou tak pod nůž už při prvních příznacích vrásek a ztráty elasticity.

Lékaři se shodují na tom, že pacienti dříve než kdy jindy používají své vlastní selfie fotky k tomu, aby vysvětlili, co by si přáli za kosmetické úpravy. Často upravené například instagramovým nebo snapchat filterem, který dokáže zvětšit rty, oči a zeštíhlit tvář. Kdo ví, kam tento trend pokročí dál.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě