Propojení rapové scény a zločinu? Zkuste seriál Skylines


Skylines

V září minulého roku vyslal Netflix mezi své seriály dalšího hráče – seriál Skylines. I přesto, že je tato série temná, striktnější a není pro každého, dokáže upoutat a je skvěle zpracovaná.

Produkce Netflixu sice vsadila na menší cílový okruh, nicméně pokud máte rádi rap, obzvlášť ten německý, a dění okolo doplňené o hrst akce s nelegální činností, přijdete si určitě na své. V doprovodu skvělého výběru špinavých, autentických míst dává striktnímu dění ještě větší rozměr.

Skyline Records

Někdo dělá hobby pro radost a pohodu, druzí pro radost s ambicemi na úspěch. Talentovný hip-hopový producent říkající si Jinn je příklad toho druhého. Určitě si pár z vás pamatuje dříve oblíbené freestyle rap battle akce, které už u nás dnes nenajdete. Ovšem ve Frankfurtu stále jsou.

Do nich se v začátku dostaneme. Spolu s hlasem v podobě parťáka Tonika sní o větším úspěchu. (Jinn a Tonik?)
Ten pro jednoho z nich (Jinna) odstartuje jeden víkendový večer. Život se mu změní, když dostane pozvánku do Skylines Records.

Komplikace

Dole se vaří, nahoře inkasuje. I takto by se dal popsat příběh v budově labelu Skylines rec., jenž se zrodil z ulice v hlavě rappera Kalify, který figuruje jako boss společnosti. Ta funguje už pár let s čistým štítem a vizí posunout se na nový level.

To se zkomplikuje s vrácením bratra Kalify Ardana, který chce pokračovat ve svému nelegálnímu byznysu. Využije k tomu spodních prostor budovy, kde figurují i studia Skylines. Zločin se pak postupně začíná projevovat chtěně či nechtěně na členech vydavatelství. Zanedlouho se do vyšetřovaní zapojí bývalá přítelkyně Kalify a situace se zamotá.

Was ich meine

Tato část příběhu je pojatá jako jakési nahlédnutí pod pomyslnou pokličku procesu tvoření hudby, proto si při záběrech ze studia někdy připadáte, jako byste sledovali samotné dokumenty od interpretů, v několikanásobně kvalitnější formě. V hlavních i vedlejších rolích se ukáží něměčtí rapeři Azad, Olexesh, Nimo nebo rapperka Nura s hitem Was ich meine,
který se Jinnovi v pozdější části děje dostane pod ruce.

Titulní track série 069, který se vám zřejmě po poslechu budete chtít hledat, vydal v roce 2015 rapper Haftbefehl (inspirovaný Kalifou). Název poukazuje na meziměstskou telefonní předvolbu do Frankfurtu.

Podle neoficiálních informací je seriál podložený skutečným příběhem. Naopak podle oficiálních je tento případ v současné chvíli u právníků. Skyline Records žalují seriál za porušení práv osobností a jména. Frankfurtský soud tuto žalobu zamítl s odkazem na svobodou umění. Druhá série ale nejspíš nebude.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí