To nejlepší na Netflixu na konci roku 2019 aneb co nás nejvíc zaujalo

Sex Education

Americký streamovací gigant Netflix se během posledního měsíce pěkně rozrostl i u nás doma v České republice. Jeden seriál za druhým dostávají český dabing a titulky už najdete snad u všeho, co stojí za zhlédnutí. A my Češi to umíme docenit, předplatitelů totiž přibývá doslova raketovým tempem. Určitě tomu sice dopomohlo i nedávné zrušení několika webů, které zpřístupňovali pirátské streamy, položme si ale ruku na srdce: jakmile jednou vyzkoušíte Netflix a jeho HD kvalitu videa, prostě už nechcete zpátky. Ani náhodou.

Pojďme se tedy společně podívat, co nejzajímavějšího je na této platformě aktuálně k vidění. Rozhodně je z čeho vybírat.

Sexuální výchova (Sex Education)

O téhle originální netflixovské sérii dnes mluví doslova celý svět. Její autorkou je britská scénáristka Laurie Nunn a děj pojednává o partě středoškoláků, kteří se tak nějak každý po svém musí vyrovnat s prvními kontakty se sexem. Hlavním hrdinou příběhu je Otis Milburn. Jeho matka je shodou okolností profesionální sexuální terapeutkou, a i když on sám se o tohle téma zatím příliš nezajímá, tak nějak visí ve vzduchu všude kolem něj. Jednoho dne se mu podaří náhodou udělit dobrou radu školnímu tyranovi, a tak se roztočí celý kolotoč událostí. Venku je zatím sice jen jedna série, z Netflixu již ale promptně objednali tu následující.

The Game Changers

Tento dokument pojednává o zápasníkovi ve smíšených bojových uměních, který se rozhodne najít ten nejlepší způsob stravování. Takový, který mu poskytne konkurenční výhodu a přiblíží ho k vítězství. Stráví tak dlouhé hodiny výzkumem a poradí se s nejedním odborníkem. Tenhle dokument nejspíš změní váš náhled na konzumaci masa a běžné mýty, které se ve světě stravování předávají doslova z generace na generaci.

Zápisník smrti (Death Note)

Tohle anime vychází ze stejnojmenné mangy a nejen v rodném Japonsku si okamžitě po vydání získalo obrovský věhlas. Příběh o mladém a možná až moc inteligentním chlapci, který objeví démonický zápisník smrti a je mu tak udělena moc rozhodovat o tom, kdo zemře, zní možná jako dokonalé klišé. Celá zápletka je ale tak mistrně propracována, že vás děj zkrátka a dobře pohltí hned od první epizody. Celá sága je nyní na Netflixu dostupná i v českém jazyce. Pokud jste ji tedy ještě neviděli, je nejvyšší čas to napravit. Pro fajnšmekry je potom k dispozici i zpracování se živými herci, to ale zatím pouze v originálním znění.

Černé zrcadlo (Black Mirror)

Tento neuvěřitelně populární a propracovaný seriál má za sebou již pět řad, v každém díle se potom pracuje s nějakou myšlenkou, která někdy možná už napadla nebo vyděsila právě i vás. Jaké to například bude, až virtuální realita nabídne silnější a lákavější potěšení než náš skutečný svět? Občas vám to možná bude připadat až jako nějaké šíleně vzdálené a utopické science fiction, jindy vás ale zcela určitě zamrazí. Proč? Možná si sami uvědomíte, že od budoucnosti nejsme až tak vzdálení, jak bychom si mohli myslet. A to je sice vzrušující, ale stejnou měrou i děsivé. Nejnovější série Black Mirror je rovněž už dostupná v českém dabingu. Na těch starších se zatím pracuje.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO