Netflix se konečně dočká češtiny


Netflix

Netflix je suverénně nejznámější streamovací platformou pro přehrávání filmů a seriálů na světě. Aktuálně je služba dostupná více než ve 190 zemích světa a každým měsícem stoupá číslo i jeho českých předplatitelů. A na to americká platforma samozřejmě reaguje. Už nějakou tu chvíli v katalogu Netflixu najdeme filmy a seriály s českými titulky (někdy dokonce i s dabingem), míra optimalizace pro tuzemský trh by se měla ale v brzké budoucnosti ještě značně rozšířit.

Ven se sice ještě nedostaly žádné oficiální zprávy, na internetu se ale čím dál častěji spekuluje o tom, že už tento týden by se naše republika mohla dočkat kompletní lokalizace. Co by to ale vlastně znamenalo?

České prostředí

Českých názvů by se tak mohl dočkat kompletní původní katalog netflixové tvorby a nově by se tady mělo objevit až 150 českých titulů. Mezi nimi by neměly chybět ani kultovní snímky, jako jsou Kolja nebo Masaryk. Vzrůst by samozřejmě měl také počet otitulkovaných nebo nadabovaných titulů.

V kuloárech už se také chvíli proslýchá o tom, že Netflix si během posledních měsíců najal hned několik českých dabingových studií. A co by se v nich mělo dít? Přece lokalizace původních filmů a seriálů. České titulky sice už dnes nechybí snad u většiny zásadních titulů, to by ale v konečném důsledky přece jen měla být spíše taková malá ochutnávka pro ty nejzapálenější filmové a seriálové nadšence.

My jsme tedy velmi zvědavi, jak to všechno dopadne. Lokalizaci bychom ale samozřejmě uvítali s otevřenou náručí. A co vy?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print