Russ: Proč je na černé listině rapové hry?


Russ

O tom,. že je Atlanta doslova Mekkou (nejen) současného hip hopu, už našim čtenářům nemusíme říkat vůbec nic. Kromě jmen, jako jsou Gucci ManeMigos, Jeezy nebo třeba T.I., ale z Atlanty pochází i Russ; hudební senzace, kterou v posledních letech prostě nebylo možné ignorovat. Proč je ale tenhle bílý rapper, zpěvák a producent na černé listině rapové hry? A proč je pro scénu tak těžké si jeho tvorbu (a samozřejmě i jeho samotného) patřičně oblíbit? Vždyť talent na to bezesporu má…

Skromné začátky

Jak říká on sám v jednom ze svých textů (skladba Me You), nemá žádné rapové jméno, za které by se mohl schovat; tohle je skutečně on, pod svým občanským jménem, tedy jeho zkráceninou. Narodil se jako Russell James Vitale 26. září roku 1992. Po rodičích zdědil sicilské kořeny a i když se narodil v New Jersey, jeho rodina se brzy přesunula do slunné Atlanty.

Hudbě se začal věnovat už někdy v patnácti letech, okolo roku 2007. Od začátku byl zvyklý pracovat pouze sám na sebe, během let si tak neuvěřitelně vytříbil skillz a flow, zatímco se stal i velmi obstojným producentem a studiovým inženýrem. Sám si dlouhou dobu zaopatřoval i mix a mastering všech svých tracků.

Od roku 2011 dokázal vydat celkem neuvěřitelných jedenáct mixtapů (nebo řekněme raději nezávislých studiových alb). A ano, opravdu si veškerou práci na nich obstaral jen a výhradně on sám. Projekty jako Color BlindPink Elephant nebo třeba Straight From Limbo si navíc vysloužily docela slušnou pozornost nejen na lokální undergroundové scéně.

Zrodila se hvězda

V roce 2017 podepsal Russ konečně deal s major labelem. Konečná volba padla na Columbia Records. Hlavním vydavatelem se ale stala Russova vlastní společnost Russ My Way IncRuss má svůj byznys rád ve svých otěžích. 5. května 2017 vyšel Russův v pořadí už dvanáctý projekt (a zároveň první pod majorem). Dostal název There’s Really a Wolf a objevily se na něm hity jako Me YouDo It Myself nebo What They Want.

Russ se prakticky přes noc stal obrovskou hvězdou (alespoň tedy pro neznalého pozorovatele). I když s majorem, i na tomto albu si Russ vystačil sám. Podívejme se na oficiální kredity a pochopíte. Hlavní umělec, výkonný producent, skladatel, studio engineer, mastering, mixing, producent, hra na kytaru, piano a dokonce i ukulele. Tohle všechno si vzal Russ na svá bedra. Univerzálnost mu tedy v žádném případě upřít nemůžeme.

První liga

Russ má dnes na kontě vlastní motivační knihu It’s All In Your Head. Jeho poslední deska Shake The Snow Globe rovněž láme rekordy. Není od věci dodat ani to, že deska There’s Really A Wolf získala zlato i u nás v České republice. Jen se podívejte.

Rapper ale nemá daleko ani ke kontroverznímu jednání a činům. V Německu například vznikla fyzická potyčka se Smokepurrpem, na internetu si zase vyměnili ostřejší názory s hvězdným producentem Metro Boominem. Russ si zkrátka jede na své cestičce a jeho sebevědomí je opravdu astronomické.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí