Smíchov a rap. Co nám o sobě prozradil Dollar Prync?


Smíchov, tvrdý rap a byznys. Dollar Prync je v české rapgame už několik let, ale do podvědomí vstoupil fanouškům relativně nedávno. V textech je velmi striktní a popisuje život přesně takový, jaký žije. Aktuálně je považován za jednoho z nejvíce real MC’s u nás a jeho sláva pomalu ale jistě roste výš a výš. Člen Archetypu51 vydal nedávno album s názvem Jeb System 2, které nezávazně pokračuje na jedničku a sklidilo velký úspěch. Zejména například track, který nese název Pasu Lubně. Smíchovský rapper žijící momentálně ve Velké Británii nám o sobě prozradil pár věcí, včetně toho, na čem zrovna pracuje. Přečtěte si rozhovor.

Nedávno jsi vydal svoje album Jeb System 2. V čem se podle tebe liší od 1?

Jeb System 2 má jednoznačně lepší zvuk. Kromě jedné skladby je každá zmixovaná a zmastrovaná u mě ve studiu v Británii. Navíc tam mám dva chábry na dvou různejch skladbách, na Jeb System 1 byl jen Gheez, který dělal jen ad-libs na tracku Hul Skero.

Ke kterému tracku z alba máš nejblíž a proč?

Určitě k tracku Praha. Za pár týdnů budeme točit velkej klip. A jsem si jistej, že to bude můj nejlepší klip.

Tvoje album ocenil na svém instagramu i Pil C, bránil by ses případné spolupráci?

Viděl jsem, jak pouštěl moje skladby na instagramu, shot out to Pil C, kde je ta skladba čávo. Respekt Pil C.

Jsi považován za jednoho z nejvíc real MC’s u nás. Proč myslíš, že tomu tak je?

Protože to tak je. Pro někoho je rap jen hudba, ale pro mě je to od začátku mnohem víc. Nová hudba bude strašná raketa, přísahám.

Kdo tě aktuálně nejvíc baví z české a slovenské scény?

A51 bro.

A co se týče zahraničí?

Ještě před tou tragédií až do teď si jedu furt čáva jménem Nipsey Hussle. Jinak dál třeba Meek Mill, YG, The Game, Tory Lanez, Kendrick Lamar, Schoolboy Q, Dr. Dre a Snoop Dogg.

Co se ti v dnešním rapu líbí a naopak co ti vysloveně vadí?

Líbí se mi, že rap jako žánr šel v Čechách hrozně nahoru. Vadí mi koniny, který rapují o rapu, vadí mi koniny, který o sobě rapují, jak kdyby byli superhrdinové, a vadí mi koniny, který dělají komerční pop/rap.

Máš nějaký vzor, nebo někoho, kým ses inspiroval v tvorbě?

2pac.

Máš v plánu se někdy vrátit z Británie zpátky do Prahy?

Uvidíme, co bude.

Kde tě v nejbližší době můžeme vidět hrát a kdo všechno vystoupí?

13. července hraju v Praze v Cross Clubu. Bude to druhej ročník party JebSystem Night [Okamura Skap]. Vystoupí tam hrozně moc lidí, Angel Mafia, dorazí i Hugo Toxxx, D.A.N, můj čávo EkoO, hodně talentovaná rapperka / zpěvačka Je Mah. Dál Koukr Wave a jeho chábři. Pak ještě můj čávo Alex Džurko, Luciano, Profit, Morris. Co se týče DJs, tak budou hrát třeba Larch, kterej točil video k tracku Pasu Lubne. Pak DJ MRSHL, DJ Saybon, můj čávo Vizcor a mnoho dalších.

Co plánuješ dál v tomto roce? Můžeme se těšit na další nový sound?

Pojedeme víc tvrdě, dáme ven víc hudby, víc videoklipů a víc koncertů. Brzo vyjde ven moje limitovaná edice oblečení, design už je hotovej. Spolupracuju na tom s člověkem, který si říká MRSHL. Pak můžu říct, že vyjde můj třetí projekt, na kterém jsem začal pracovat.

Jsi pod Archetypem51, můžeme se dočkat další spolupráce třeba se Smackem?

Na sto procent. Dáme vám další hity, jako bylo Já a Mý Lidi, a bude to i tisíckrát lepší. Určitě se máte na co těšit.

Máš nějaký vzkaz pro fanoušky a pro naše čtenáře?

Ještě nikdy jsem nevyprodal klub, takže chci vidět každýho, kdo poslouchá moji hudbu, 13. července v Crossu. Dám tam všechny hity a taky premiéru tracku Okamura Skap, plus ještě další překvapení v podobě tracku s čávem, co tam bude jako speciální host. Všechny lístky budou na místě, takže se budu těšit a třináctého, ať jste tam! Držte se všichni a ať se vám daří, vidíme se!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí