Recenze THÁI: Umí Renne Dang pořád kopat kolem sebe?


Recenze THÁI: Umí Renne Dang pořád kopat kolem sebe?

Pokud by se dala změřit cesta, kterou Renne Dang ušel za svou kariéru, tak se zde rozhodně nebudeme bavit o metrech, kilometrech, ale skočíme rozhodně do stovek mílí. Deska THÁI je rozmanitá a i přes rozdílnost tracků ji spojuje jedno – vše napsal život. Spousta interpretů má tendenci se zrcadlit v různých pózách nebo si realitu upravovat k obrazu svému. Při poslechu alba THÁI ale tento pocit nemáte. Záda Rennému z drtivé většiny kryje producent Leryk, který je zároveň i koncertním DJem.

1995, O trochu líp, Smích a pláč

V tracku s názvem 1995 Renne vypráví o tom, jak moc tvrdé rány život rozdává a že si neštítí zašpinit ruce až po lokty. Jedná se o hladový song, který se dostane z nuly na sto během pár vteřin.

Chceš se mít O trochu líp? Tak makej! To je jasná message, kterou vám servírují dvě R. Na featu se zde objevuje Rest. V podstatě již v tuto chvíli mluvíme o hitu, protože se umístil na špici nejednoho žebříčku, a i na Youtube má přes million a půl views. Zpívaný refrén je doplněn o Restovu nakládačku, která vás namotivuje se v životě posunout dál.

Nyní zařadíme nižší rychlostní stupeň s rivalem ze Slovenska. Momo se hostovačky ujal v úplně jiné rovině, než ve které ho známe. Tohle kombo vám namixuje poměrně těžkou věc, kterou rozhodně nestrávíte hned napoprvé. Život, peníze, osamění, systém a cesta, po které všichni jdeme. Rap ze sídliště v úplně jiném hávu, to je Smích a pláč.

Kytky z pumpy, Nasa, Ramena

Ve slow motion módu zůstaneme, protože pro Kytky na pumpu se chodí s rozvahou. Renne dokazuje, že nepotřebuje žádná slavná jména k tomu, aby udělal hit. Kytky z pumpy byly bombou, která vybuchla ještě před samotným vydáním alba a tenhle track zná i vaše babička a tetička a vaše matka jej má v kategorii “oblíbené”. Na Youtube se dočkal klip již 6 000 000+ zhlédnutí. Za tuhle atmosféru by se mělo platit, protože obměkčí i ty největší tvrďáky a ohne nejednu ocel.

S novou deskou upevnil BlakkWood své postavení na scéně a pomohl tomu rozhdoně i track Nasa, kde vybuchuje jedna raketa za druhou. Každý se své role ujal po svém, vše ale funguje jako dvojité presso a dávka striktního rapu vás zvedne ze židle. Největším překvapením je zde Protiva, který dostává i speciální prostor na konci tracku. Tohle je RAP!

Virtuální Ramena, to je věcné téma, kterému se věnoval nejeden interpret. Tahle poloha pro Danga sedí úplně nejvíce. Z tohohle diktátu ucítíte, že za slovy je schvovaná nejedna rozdaná facka nebo kopačka. Hranice mezi virtuálním světem a realitou ještě nikdy nebyla menší.

Špatný dny, Najednou

Špatný dny? Zažito! Pravá zadní, hák, zvedák, tahle kombinace úderů letí vzduchem až do vašich uší. Oddanost, loajalita, nenávist a zdravá dávka naštvanosti, to jsou hlavní znaky hledání světla ve tmě. A že to světlo teď sakra září!

Nejvíce specifický zvuk je bezesporu v Najednou, tenhle vibe na CZ & SK scéně ještě nebyl. Pro dosažení stoprocentního potenciálu doporučuji alespoň třikrát zmáčknout repeat na svém přehrávači. Každý z nás má minulost, která ho denně ovlivňuje. Jdete ale dál nebo, se točíte v kruhu? Máte kolem sebe ty “pravý”? To jsou otázky, které si pokládáte.

Renne Dang dospěl i bez Bena Cristovaa

Dang dospěl, našel sám sebe, jde po vlastní cestě správným směrem. Se svou minulostí se popral a zvítězil. THÁI je dost osobní záležitostí, kde dochází doslova k obnažení, které by jen tak někdo nezvládl. Popisuje těžké začátky, složité rodinné spory, ale zároveň i chuť drahého sektu na vrcholu.

Důležitá poznámka pod čarou – Renne Dang je sám o sobě pojem, který nepotřebuje k dobře odvedené práci velká jména, a tak i takový Ben Cristovao zůstává v tomto případě zcela na pozadí a celé tohle kolabo je spíše zbytečnou věcí.

Tracklist

 • /1 1995
 • /2 ČAS NA ZMĚNU
 • /3 NEBOJ SE
 • /4 O TROCHU LÍP (FEAT. REST)
 • /5 SMÍCH A PLÁČ (FEAT. MOMO)
 • /6 BÍDA
 • /7 RAMENA
 • /8 CESTY (FEAT. PAULIE GARAND)
 • /9 KYTKY Z PUMPY
 • /10 DALŠÍ CÍL
 • /11 ŠPATNÝ DNY
 • /12 TÁTA
 • /13 OFF ( FEAT. RADIKAL CHEF)
 • /14 KUDY JÍT (FEAT. BEN CRISTOVAO)
 • /15 NASA (FEAT. BLAKKWOOD)
 • /16 ŘETĚZY
 • /17 EXTRA
 • /18 NAJEDNOU

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli