Dj Wich – Jako ryba ve vodě. Recenze


Wich

Pojem DJ Wich se stal za poslední dekádu kultem, který ovlivnil hned několik generací. Již dávno překročil veškeré hranice svého žánru a hlavně se stal zárukou kvality.

Vybroušený diamant

Wich se dostal do té “nevděčné” fáze, kdy výstup z jeho dílny je již dopředu považován za vybroušený diamant, a tak musí vždy brousit o něco lépe. Od první desky Time Is Now uplynulo patnáct let. Jak dalekou cestu ušel nejslavnější producent na české urban scéně?

Nová producentská deska Jako ryba ve vodě združuje na jednom místě tak pestrou škálu hvězd, že strčí do kapsy nejedno souhvězdí. Pestrost raperů, flow a beatů je cítit s každým trackem. Široká škála aktuálního počinu ukazuje jednu důležitou věc, a tou je, že tenhle producent je chameleon, který dokáže měnit odstín na míru snad úplně každému.

Rytmus, MC Gey, Dorian, Mooza

Vyrůstali jste na Wu Tang a oldschoolový beat vám rozrpoudí krev v žilách? Tak to je tu pro vás rozhodně track Ryba vo vode, kde se na majku střídá Rytmus a Elpe. Kontrast zpívaného refrénu, Rytmusova flow ala Bengoro a podmaz z poctivých devadesátek je věc, která prostě rozkývá hlavu vaši, vašeho šéfa a sousedka z jedničky už teď kývá do rytmu.

MC Gey vám vysvětlí, že Starý psi, co štěkaj, tak koušou! Tahle věc je jízda po kamikaze skluzavce. Prosvištíte přes dvě minuty ortodoxního rapu, kde slovní obraty berou tak vysoké otáčky, že se jim nevyrovná ani vaše plně automatická pračka na nejvyší výkon.

Od “walkman” beatů ale skočíme rovnou do současnoti. Z nových jmen si své místo na seznamu našel i Dorian, který má Prsty v puse. Tohle neobvyklé spojení vytvořilo líbivou věc, kde je cítit proud jednoho milionového labelu.

Pod hladinou je Mooza, který je také z mladší generace rapperů. Kvalita textu i zpívaný refrén zde 100% koresponduje a vše ladí, jak má.

Renné Dang, Yak Ryba, 7krát3

Renné Dang si pohrává s verši na téma Cizí, jeho něžným protějškem je Ronie. Láska, rozchody a milování je téma, kolem kterých se točí více jak tři minuty hudby. Renné zvládá s přehledem tvrdší věci (viz. jeho nová deska Thái), ale dokáže zahrát i na city nejedné křehké duši.

Yak Ryba patří zase Slovensku v zastopupení kontroverzního Moma, kterému kryje záda Čis T. Při stisknutí play uslyšíte střelu, po přidání slovenské nálože se však vše mění v dělovou kouli, která projde vším kolem vás a zapálí i nehořlavé. Střela!

Rest, Strapo a Vladimír 518, co má tahle trojka společného? Za mě rozhodně nejsilnější struny na albu! Rest na featu se Strapem jsou Pevně na Zemi. O zpěv se zde postaral slovenský Erycan. Společně však tvoří naprostou magii, která Vás pohltí, vtáhne a propojí se vším žívým na zemi. Text, beat, prostě všechny parametry jsou zde dotáhnuty do posledního detailu.

Znáte track Du Dolů s Kateřinou a W518? Že se jedná o něco, co už se nebude opakovat? Omyl! Vladimír 518 vyměnil ženský vokál za umělce 7krát3 a tahle hra čísel vyprodukovala tak hlubokou věc, že Grand Canyon je ve srovnání s tímto požitkem jen důlek, kam jsme jako malí cvrnkali kuličky.

DJ Wich dostává deset bodů z deseti. Je vidět, že i pro jednotlivé artists je čest mít své jméno na zadním coveru desky, která čítá 18 řádků. Tahle ryba je sakra velká a umí se plavit i v mezinárodních vodách.

Otázka pod čarou – kde je ale Indy? Vrátí se ještě někdy?   

DJ Wich – Jako ryba ve vodě

1. Rybí intro
2. Ryba vo vode (feat. Rytmus, Elpe)
3. Pevně na Zemi (feat. Strapo, Rest, Erycan)
4. Po svojej ceste (feat. Martin Matys, Boy Wonder)
5. Steak (feat. 7krát3, Elpe, Zverina)
6. Shkrt (feat. Ektor, Ego, Orion)
7. Proplouvám (feat. Paulie Garand, Martin Svátek)
8. Mayday (feat. Bobby Blaze)
9. Starý psi, co štěkaj, tak koušou (feat. MC Gey)
10. Balotelli (feat. Maniak)
11. Yak ryba (feat. Čis T)
12. Cizí (feat. Renne Dang, Ronie)
13. Time (feat. Rasco)
14. Pod hladinou (feat. Mooza)
15. Prsty v puse (feat. Dorian)
16. Tů tů tů (feat. Orion, Fejbs)
17. Tělo, duše, hlas (feat. Rest)
18. Poslední den (feat. Vladimir 518, 7krát3)


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print