Osm alternativních způsobů, jak si užít zasněžené Livigno bez lyží


Livigno

Livigno, kterému se přezdívá Malý Tibet, je ideální destinací pro outdoorové aktivity. Díky planině v srdci italských Alp, která se rozkládá v 1816 metrech nad mořem, vypadá jako posilovna pod širým nebem, kde čerstvý vzduch plní plíce a dodává pocit svěžesti.

Freeride povolen

Malý Tibet je známý svou širokou nabídkou lyžařských sportů, které během zimní sezóny přitahují návštěvníky a turisty. Přitom se nejedná pouze o tradiční lyžování na sjezdovkách, ale také o adrenalinové opojení panenskou přírodou při freeridu a heliskiingu.

Livigno je současně jediným italským střediskem, kde je povoleno provozovat lyžování mimo sjezdovku, a to díky Freeride projektu, který přináší denní informační servis o stabilitě sněhové pokrývky. Pro ty, kdo lyžím neholdují, Livigno nabízí spoustu dalších možností, které garantují neméně skvělou zábavu. Co tam tedy můžete dělat?

FAT BIKE

Fat bike je nejen pro milovníky kol, ale i všechny ostatní skvělá náhrada lyžování. Díky dynamickému charakteru a nízkému tlaku v duších zajištuje dokonalou přilnavost ke všem povrchům, a dokonce i ke sněhu.

Je to sport pro všechny, k dispozici i v elektrické variantě, především pak pro rodiny s malými dětmi, které se mohou vézt v charriotu připevněném za kolo. Tato aktivita se dá provozovat 365 dní v roce díky cyklostezce, která se vine kolem města v délce 20 kilometrů a skýtá spoustu skvělé zábavy.

SNĚŽNICE

Ideální způsob, jak zůstat v kontaktu s nezasaženou přírodou, jsou bezpochyby vycházky na sněžnicích. Svým tvarem umožňují přístup jak do zavátého lesa, tak chůzi v prašanu. Díky dvěma vybudovaným stezkám, vyznačenými zelenými tyčkami, můžete tuto aktivitu vykonávat zcela sami.

BĚH

Možnosti vyžití v Livignu nemají limity. I ti nejvášnivější běžci se mohou ponořit do tréninku na zimní trase, která vede z centra města skrz údolí. Amatéři i závodní běžci se mohou naplno oddávat své vášni a užívat si dechberoucí pohled na údolí.

PARAGLIDING

Pro ty, co mají rádi létání, je bezesporu lákadlem paragliding. S Livigno Feel the Sky se proletíte mezi alpskými vrcholky s čepicemi sněhu a odnesete si nezapomenutelnou vzpomínku na Livigno z ptačí perspektivy.

BRUSLENÍ

Na seznam zábavy bez věkové hranice patří bezpochyby bruslení. Kluziště v Livignu nabízí ledovou plochu, která může dokonce hostit i hokejové zápasy.

LEDOVÁ STĚNA

Milovníci dobrodružství a adrenalinu by si neměli nechat ujít ledovou stěnu, která je tvořena skutečným přírodním ledem. Tuto smělou výzvu vám pomůže zdolat profesionální horolezec.

(R)EVOLUCE LYŽOVÁNÍ

Výstava (R)evoluce lyžování, která byla nainstalována v prostorách relaxačního centra Aquagranda, vás zasvětí do historie a vývoje tohoto sportu. K vidění je na 140 párů lyží – od základních dřevěných až po novodobé curvingové.

Součástí je také historie lanovek v Livignu. Výstava má edukativní charakter, odnesete si z ní tak informace o nástrojích a materiálech, které se používají při výrobě lyží, o vývoji techniky a celé lyžařské kultury.

AQUAPARK

Na konci dne si dopřejte pořádnou relaxaci. A kde jinde by to mělo být než v Aquagranda Active You – v nejvýše položeném wellness a relax centru v Evropě. Pěkně pohromadě tu najdete sportovní vyžití, zábavu, relaxaci i dobré jídlo.

Centrum je rozděleno do šesti zón, z nichž každá je zasvěcena jednomu způsobu odpočinku. Děti se vyřádí v bazénech se skluzavkami a tobogány, vy si zajdete do sauny či na masáž nebo kondičně zaplavat a vše završíte večeří v restauraci.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli