Nový, levnější iPhone X už za pár měsíců! A Apple chystá i další telefony…


Ač se to nezdá, je tomu již přes půl roku, co Apple představil iPhone X. Někým milovaný, někým nenáviděný, ale zejména drahý telefon atakující cenovku až 35 tisíc korun, která je pro mnohé až nesmyslně vysoká. Kalifornská firma však na letošek chystá nový model po vzoru „desítky“, který nemá tolik větrat peněženky. A bude nabízet velmi podobné funkce.

Nová generace iPhonu X, která má být představena v září tohoto roku, by měla nabízet prakticky to stejné, co původní sourozenec. Například spolehlivé odemykání pomocí obličeje, označované jako Face ID, vynikající kameru s dvěma čočkami nebo podporu her a aplikací s rozšířenou realitou. Aby však Apple mohl tyto funkce vměstnat do levnější varianty, jakou má nový model „desítky“ být, je nutné, aby udělal změny v použitých materiálech.

Foto: Apple Newsroom

Ocel místo skla

Je téměř jisté, že cenově přijatelnější verze iPhonu X nebude vyrobena ze skla, ale z nerezové oceli. Tím sice přijde o bezdrátové nabíjení, ale nebude tolik náchylná vůči poškrábání a rozbití, což je pro většinu lidí mnohem důležitější než ono nabíjení bez zastrkávání kabelu.

Dále nebude vybavena barevnějším OLED displejem, který má být nahrazen tradičním LCD, tedy technologií známou z předchozích iPhonů (a dalších telefonů). Právě díky absenci těchto dražších prvků by mohl očekávaný model být až o několik tisíc levnější.

Dva další, nadupanější iPhony

V září by měl Apple uvést i další obměněné iPhony X. Konkrétně variantu s obří, 6,5palcovou úhlopříčkou, která by mohla nabízet i podporu dvou SIM karet. Spolu s ní by měla být uvedena i takřka nezměněná generace původního modelu s výkonnějším procesorem a patrně i se zlatým barevným provedením.

Foto: Apple Newsroom

Na fanoušky malých telefonů se taky dostane

I když jsou velké telefony stále oblíbenější, nelze odepřít kompaktnost iPhonu SE, který se považuje za takový „vstupní“ model do světa iPhonů. A právě pro příznivce menších zařízení Apple pravděpodobně chystá aktualizovanou generaci, která má přijít již příští měsíc.

Má nabízet jak bezdrátové nabíjení, tak i dual-SIM. To jsme ostatně rozebírali v minulém článku (Nové SE je za dveřmi!), tudíž na něj mrkněte, pokud plánujete koupi.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO