Návrat legendy: Xzibit je zpět


Xzibit

Na americkou rapovou scénu se aktuálně vrací také Xzibit. Tahle postava do značné míry udávala tempo světového rapu v devadesátých letech, a především pak po přelomu nového tisíciletí. V následujících letech se rapper proslavil spíše jako moderátor oblíbené autíčkářské TV show Pimp My Ride, kterou vysílala americká MTV.

Své zatím poslední studiové album Napalm Xzibit poslal ven už v roce 2012, pak se po něm na hudební scéně slehla zem. Věnoval se spíše filmovým a seriálovým rolím, aktuálně jste ho mohli vidět třeba v populární rapové telenovele Empire, kde si zahrál pouličního rappera a producenta. Nyní ale Xzibit vydal nový videosingl Elevator, na kterém mu hostuje taky rapper Problem.

Chystá nové album?

Automaticky se tak nabízí myšlenka, jestli ten Xzibit přece jen nepracuje na nové desce a nechystá velkolepý návrat na scénu. i když s comebacky hvězd je to v hip hopu docela ošemetné. Přece jen dnešní zvuk hlavního proudu je od New Yorku devadesátých let tak odlišný, jak to jen jde. Na druhou stranu je ale pochopitelné, že všechen ten autotune a všudypřítomné efekty prostě nejsou pro každého posluchače. A Xzibitův syrový projev by mohl být docela fajn osvěžením.

Rapper oznámil připravované album King Maker už v loňském roce. Otázkou tedy zůstává, zda se má nový singl objevit právě na tomto projektu. Xzibit k albu tehdy v jednom rozhovoru pronesl:

Myslím si, že tahle deska pomůže hodně lidem. A nejen z pohledu ego trippingu a věčného vychloubání se. Mám hromady materiálních věcí, ale King Maker pro mě představuje proces toho, jak se tvoří samotný muž. Obsahuje instrukce toho, jak se chovají lidé, kteří nejsou zlomeni životem. To je jádro celého projektu.

Takový koncept zní opravdu originálně, že? Podle všeho by se tedy Xzibitův nový materiál mohl dostat ven ještě letos.

Zásadní diskografie

Xzibitovo jméno je v pomyslných rapových dějinách důležitým pojmem. Jeho první studiová deska At the Speed of Life vyšla už v říjnu roku 1996 a do roku 2012 jich vydal ještě dalších šest. Nemluvě o několika dalších projektech. Na deskách mu během let hostovala jména jako Dr. DreSnoop Dogg nebo třeba dokonce Wiz Khalifa. Rapperovo jméno například zmiňuje i samotný 50 Cent ve svém úplně prvním velkém singlu In Da Club, a dokonce v dobrém.

Přestože Xzibit pochází ze slunného Los Angeles a jeho typický zvuk byl vždy patřičně říznut stylem západního pobřeží, přece jen si dokázal zachovat docela atypický styl a na tracku ho prostě poznáte už během prvních vteřin. I jako mainstreamový rapper se vyznačoval nebývale propracovanými texty a po celém světě si získal miliony fanoušků.

Později sice dostalo přednost filmové plátno a televizní obrazovky, ale hudbu nikdy neplánoval pověsit na hřebík. Během let si zahrál například v legendárním Eminemově snímku 8 Mile nebo třeba ve filmu xXx: Nová dimenze. Krom už výše zmíněného Empire jste ho mohli taky pravidelně vídat v populárním krimi seriálu Havaj 5-0 nebo na hostovačce v Kriminálce Miami.

Xzibit toho za svou letitou kariéru stihl zatraceně hodně a my jen doufáme, že nyní se konečně dočkáme nové sólovky a tvrdé muziky z kalifornských ulic. A co vy?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě