Město je jeho hřištěm. Parkourista Tary vidí ulice jako výzvu i zdroj zábavy


Tary

Skáče z domu na dům. Překonává zdi. Přebíhá mosty po vysokých obloucích. O parkouru pravidelně natáčí videa na svém YouTube kanálu Tary, kde je aktuálně nejsledovanějším českým tvůrcem.

Na svém kanálu má téměř 800 tisíc odběratelů a počet zhlédnutí jeho videí se počítá v řádech desítek milionů. Díky tomu dokáže zvedat ze židlí statisíce dětí, které si hledají cestu k parkouru.

Zkusí to každý

„Já bych řekl, že přibližně osmdesát procent dětí na základních a středních školách parkour minimálně zkusilo,“ říká Tary, který je původem Ukrajinec, ale už od devíti let žije v Česku.

Pro mladé lidi pořádá kempy a workshopy. Kromě toho má vlastní značku parkourového oblečení Enjoy the movement. Podívejte se na rozhovor s ním:


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí