Jdu si bez respektu za svým cílem, říká barber Romeo


ROMEO

Roman Vláčuha alias Romeo je barber z Olomouce, který se svému povolání věnuje naplno. Život mu nedal nic zadarmo a neprošel si zrovna jednoduchou cestou, ale nakonec dosáhl toho, čeho chtěl – stříhá. Romeo nám o sobě prozradil pár věcí, takže určitě čtěte dál.

Jak dlouho jsi barberem?

Stříhám asi pět let.

Jak ses k tomu dostal?

Upřímně mě nebavilo chodit do levných kadeřnictví. Když jsem odtamtud odcházel, nevypadal jsem, jak jsem chtěl. Začal jsem proto zkoušet stříhat sám sebe, nejdřív to nebylo úplně ono, ale postupem času jsem se zdokonaloval, pak jsem začal stříhat i kamarády a začalo mě to víc než bavit. Pokaždé, když jsem ostříhal nějakého kamaráda, tak jsem to vyfotil a dal na Facebook a díky tomu si mě všimli majitelé barberu, kde momentálně pracuji.

Co jsi původně studoval? Popřípadě na co jsi byl vyučen?

Nic. Mám jen základní vzdělání a po škole jsem šel hned pracovat na stavbu, kde jsem pracoval asi deset let a v průběhu toho jsem se tak nějak sám učil stříhat. Pak jsem došel k názoru, že tohle chci v životě dělat a chci, aby mě to živilo.

Kde momentálně pracuješ?

GOLD MAN Barber Olomouc.

Co ještě děláš kromě stříhání?

Barber je full-time job, takže moc času mi nezbývá, ale občas zajdu do posilovny. A navíc jsem otec, takže se snažím věnovat svůj volný čas i svým dětem.

Máš nějaký vzor?

Vzor jako takový asi ne, ale jednou bych to chtěl dotáhnout tak daleko, jako třeba Karel Cavalier.

Kolik zhruba denně ostříháš / oholíš lidí?

To je různé. Ale když je fakt dobrý den, tak i dvacet.

Co tě na práci barbera nejvíc baví?

Proměny. Je super sledovat změny lidí, které stříhám. Zároveň jsem rád, že tu přijdu do styku každý den s novými lidmi, které bych třeba jinde nepotkal.

Kdybych se u tebe chtěl ostříhat, na kolik mě to vyjde?

Za vlasy bys dal 500 korun a za vousy 300 korun.

Upravuješ radši vousy nebo vlasy?

Obojí. Je mi to v podstatě jedno, důležité pro mě je, že to dělám rád.

Chtěl bys, aby v tom pokračovaly i tvoje děti?

Určitě bych byl moc rád, kdyby v tom chtěly pokračovat, ale nechám to samozřejmě na nich.

Jaké jsou tvoje plány do budoucna? Máš třeba v plánu i vlastní barber shop?

Chci se někam posunout. Na téhle práci je fajn, že je fakt neustále co zlepšovat. Vlastní barber shop zatím neplánuju, jsem tady spokojený, ale třeba časem, kdo ví.

Co je aktuálně v módě, co se týče vlasů?

Každý má svůj styl, takže je to velmi rozdílné, ale poslední dobou je velký trend crop haircut a jinak klasika fade (viz. foto).

Máš nějaký životní motto nebo pravidlo, kterým se řídíš?         

Že bych se něčím řídil to asi ne, ale vím, že si jdu bez respektu za svým cílem.

Co bys vzkázal začínajícím barberům?

Stříhat, stříhat a stříhat. Zdokonalovat se, protože vždycky je se co učit. Když chceš mít jméno, musíš pro to udělat maximum, protože život ti nic zadarmo nedá.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí