Je léto, čas vypustit trochu adrenalinu


skok

Přemýšlíte, jakou šílenost si na léto s přáteli vymyslet? Díky skvělému počasí si můžete vyskočit z letadla nebo se vrhnout po hlavě z mostu.

Pokud nejste jedni z těch typických dovolenkářů v jedné ruce s řízkem a v druhé s rakijí, ale chcete si léto užít po svém, můžete zkusit adrenalinové zážitky. K nim vybízí teplé počasí i jasná obloha posledních týdnů.

Bungee Jumping

Nejoblíbenější z adrenalinových sportů, který nám naše domovina nabízí, se zdá zprvu jako šílenost. Někdo vás uváže za lano, a vy se vrhnete dolů z mostu nebo z jeřábu. Pokud máte dobrého instruktora a dobře uvázané lano, máte postaráno o zážitek na celý život. V opačném případě to platí taky, jen to bude o něco kratší, než jste mysleli.

Obvykle máte na výběr dva typy úvazu, pro ty méně odvážné je to skok v postroji. V takovém případě je postroj upevněn v hrudní části a můžete si vybrat, zda chcete skočit popředu nebo pozadu. Pro náročné je tu skok s úvazem za nohy. I ten může být popředu nebo pozadu a vrháte se střemhlav.

Větrný tunel

Mnozí už o tom slyšela, ale stále se jedná o novinku v oblasti adrenalinových zážitků, která je vhodná pro začátečníky a bojácné. Ve speciální kombinéze a s instruktorem vstoupíte do větrného tunelu, ve kterém vás proudy vynáší vzhůru a zase zpět dolů. Jejich síla je až 270 km/h, takže rozhodně nespadnete.

Pokud si chcete zážitek ještě vylepšit, můžete k tomu přidat ještě brýle s virtuální realitou. Ta vám zajistí hyper-realistický volný pád z letadla, takže to můžete použít jako takovou zkoušku před opravdovým skokem.

Tandemový seskok padákem

Ten už je jen pro odvážné. Spolu s instruktorem se po klidném vyhlídkovém letu vrhnete z přibližně čtyřkilometrové výšky z letadla. Rychlost řízeného pádu je přibližně 200 km/h, načež se při troše umu a štěstí otevře padák a vy si skoro deset minut můžete užívat krajiny a matičky země.

Mnozí nabízí, že vám tento zážitek natočí, takže kameraman letí také, avšak cenově se jedná o nekřesťanské peníze a s sebou si můžete vzít třeba outdoorovou kameru, která vše natočí z vlastního pohledu bez potřeby kameramana.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO