GG Allin: Punk až za hrob


Jesus Christ Allin. Pod takovým jménem si zřejmě představíme člověka, který je obrazem dobré víry a ukázkového žití. Ovšem tenhle Jesus nebyl tak úplně obrazem dobré víry, ale právě naopak. Byl definicí hudebního žánru jménem punk a jeho život se skládal z velké části převážně z alkoholu a drog. GG Allin, jak si říkal, je punková legenda, která se nebála jít do extrému a jejíž život byl jedna velká kontroverzní show.

Hudba jako vyjádření emocí

Allin se narodil 29. srpna roku 1956. Vyrůstal v chudobě, pronásledovala ho šikana a jeho otec ho často bil. Otec budoucího punkera byl silně věřící, nicméně i přes víru velmi často holdoval alkoholu a vyléval si vzteku na své rodině. Jednou dokonce nutil GGho a jeho bratra, aby si vykopali vlastní hroby, do kterých je uloží, až je zabije. Ve škole nebyl Allin zrovna dvakrát nejlepší, měl poměrně nízké IQ a týrání jeho otce mu zrovna nepomáhalo.

GG prožíval skutečný teror. Někteří fanoušci zpěváka tvrdí, že právě kvůli jeho příšernému dětství byl ve svých textech tak agresivní. Pomocí hudby vyjadřoval pocity a emoce. Zkrátka to ze sebe všechno potřeboval dostat.

Punk je cesta

Časem si Jesus Christ změnil jméno na Kevin Michael Allin, své původní jméno totiž nenáviděl. Později si začal říkat GG Allin, a to z důvodu, že jeho bratr ho oslovoval “JeJe” což zní jako GG.

On i jeho bratr milovali kapely jako například KISS, Alice Cooper anebo Beatles a po jejich vzoru spolu zkoušeli založit hned několik kapel, žádná z nich však nikdy moc dlouho nevydržela. GG Allin neskrýval svou touho po co nejvíce tvrdé hudbě a začal se naplno věnovat punku.

Heroin, alkohol & punk

Jak šel čas, začal Allin více a více propadat závislosti na alkoholu. Pak objevil heroin, který si dopřával v pravidelných dávkách. Postupně vyzkoušel a bral snad všechny drogy, které tehdy bylo možné sehnat, v jeho drogovém repertoáru nechyběl pervitin nebo třeba toluen.

Punk byl odjakživa žánr, který byl považován za tvrdou hudbu, a v sedmdesátých letech byla na vrcholu světových žebříčků. GG Allin dal však tomuto žánru doslova nový rozměr. Jeho shows byly jen pro lidi s opravdu silným žaludkem. Téměř při každém vystoupení vystupoval nahý, pouze občas měl na sobě přidělaný suspenzor. Před každým koncertem si dal minimálně jednu dávku heroinu, což hodně věcí vysvětlovalo.

Rvačky, zvratky, …

Nejednou se strhla rvačka mezi ním a jeho fanoušky a několikrát dokonce i ním a jeho kapelou. Když už mu i tohle bylo málo, začal poškozovat sám sebe. Většinou se mlátil mikrofonem do hlavy, dokud mu netekla krev. Jeho koncerty začaly být hned více vyhledávané.

GG se nebál zajít až do těch největších extrémů. Stávalo se tak, že se několikrát vymočil buď přímo na pódiu, nebo do publika. Někdy dokonce svými exkrementy házel po lidech a občas je dokonce jedl a párkrát se na pódiu i vyzvracel.

Kritizovaný i milovaný

Některé koncerty netrvaly ani pár minut a už je musela ukončit policie. Jeho hudba se většinou skládala z nekvalitních nahrávek se špatnou kvalitou, což vůbec nevadilo, protože i přesto bývaly jeho shows vyprodané.

Měl samozřejmě mnoho kritiků, ale taky byl hodně populární mezi fanoušky pravého punku. I přesto všechno byl totiž stále považován za talentovaného zpěváka a výborného kytaristu.

Plánoval si konec

GG Allin si taky naplánoval smrt. Chtěl se zabít při jednom koncertu o Halloweenu, ale než stihl vůbec dojít na pódium, opil se tak moc, že nebyl schopný vystupovat. Nakonec tedy zemřel jinak. 28. června roku 1993 šel po svém koncertu na afterparty do bytu svých přátel, kde o heroin nebyla nouze, dal si dávku nekvalitní drogy a zemřel.

Jeho pohřeb probíhal zřejmě přesně tak, jak by si přál. V rakvi ležel oblečený jako většinou při svých koncertech a do rakve fanoušci a přátelé umístili několik flašek alkoholu a sáčků s heroinem.

Allinova rakev byla plná alkoholu a drog

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě