Coca Cola v Japonsku představila zbrusu novou recepturu

Coca Cola. Je jen velmi málo značek, které by se v globálním měřítku byly tak oblíbené. Na původní recepturu nápoje přišel jeden lékař z Atlanty v 19. století, značka samotná pak byla založena v roce 1886. Už je to tedy nějakých 132 let a dnes si bez sklenice vychlazené coly spousta lidí ani nedokáže představit svůj den.

Nebudeme tady polemizovat o zdraví a tak podobně, faktem ale zůstává, že na Coca Colu byl v tomto ohledu v posledních desetiletích kladen velký tlak. Na pultech všech obchodů tedy najdeme jak lehčí vezi Light, tak i tu bez cukru pod názvem Zero. Vývojáři mamutího koncernu ale očividně mají stále další a další esa v rukávu.

Místo činu: Japonsko

Velkou pozornost značka v současnosti upírá právě na zemi vycházejícího slunce. Exkluzivně během tohoto léta si tamní obyvatelé mohou vychutnat úplně nový sesterský Sprite s okurkovou a příchutí a jak se zdá, zkrátka nepřijdou ani fanoušci nápoje, díky kterému se značka dostala na světové mapy.

Pod označením Coca-Cola Clear přichází zbrusu nový nápoj, na kterém americké ústředí společnosti pracovalo více než rok. Před vybráním finální receptury bylo údajně vytvořeno až na 50 různých vzorků. To je opravdu šílené číslo, že? Až poté se zástupci společnosti shodli na lehce citronové chuti nového nápoje; samozřejmě s 0% podílem kalorií. V Coca Cola Company revolučně odstranili svou hlavní karamelovou přísadu a přidali právě nádech citronu. Legendární nápoj se tak dočkal úplně překopaného složení.

Jak už jste poznali z fotky, nápoj je čistě průzračný a zmizela tak vlastně nejvýraznější vlastnost původní coly, tedy alespoň po vizuální stránce. Více uvidíte na videu.

Tento nápoj budete moci ochutnat už 11. června, bohužel výhradně v Japonsku. O tom, zda se nápoj dostane i do světa, zatím nejsou jasné bližší informace. Uvítali byste takové zpestření, nebo si jinou než klasicky černou colu nedovedete ani představit?

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO